ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Sereď mení dejisko víkendového zápasu, v Nitre hrať nebude
zdroj: Róbert Fritz

Sereď mení dejisko víkendového zápasu, v Nitre hrať nebude

Nováčik najvyššej slovenskej súťaže ŠKF Sereď neodohrá najbližší ligový zápas na novom štadióne v Nitre ako sa pôvodne očakávalo. Mal by však byť jeho domovským stánkom od 6. kola, kedy vyzve Podbrezovú. Informoval o tom v stredu MY Nitra prostredníctvom svojho webového portálu.

Štadión v Seredi v súčasnosti nevyhovuje podmienkam najvyššej súťaže, preto musí prejsť rozsiahlou rekonštrukciou a klub musí svoje domáce stretnutia absolvovať na alternatívnych štadiónoch. Podľa pôvodných odhadov sa mali Seredčania presťahovať na dočasnú adresu pod Zoborom už najbližší víkend. Stretnutie 4. kola Fortuna ligy proti Zlatým Moravciam však odohrajú ešte v azyle na Štadióne Spartaka Myjava. „Nie sú dotiahnuté ešte nejaké detaily s Nitrou, tak sme sa rozhodli, že ešte jeden zápas budeme doma na Myjave. Veríme, že v Nitre budeme mať väčšiu podporu. Aj keď naši fanúšikovia nesklamali a v peknom počte chodili aj na myjavský štadión. Chceme ich aj naďalej tešiť hrou a verím, že budú spokojní s našimi výkonmi,“ povedal pre spomínaný portál športový riaditeľ ŠKF Sereď Roman Čavojský

Na kopaniciach odohrali fortunaligoví novici aj svoj prvý domáci zápas proti Senici (2:1) a zároveň aj nasledujúci duel s AS Trenčín, keďže Trenčania počas rekonštrukcie Štadióna Na Sihoti takisto využívajú myjavský stánok za svoj prechodný domov. Sereď vstúpila do sezóny remízou s Ružomberkom (0:0) a následne si pripísala proti Záhorákom prvé víťazstvo. Naposledy si odniesla vysokú prehru s účastníkom kvalifikácie Európskej ligy (1:5). Po troch kolách figuruje v ligovej tabuľke na 4. mieste so štyrmi bodmi, avšak ďalšie štyri mužstvá majú momentálne o jeden odohraný zápas menej.

Najnovšie z klubu: Sereď

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk