ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Vukomanovič a Čavrič rozobrali Trnavu: Spartak nemá žiadnu výnimočnú kvalitu
zdroj: Ivan Vukomanovič a Aleksandar Čavrič. (tasr/skslovan.com)

Vukomanovič a Čavrič rozobrali Trnavu: Spartak nemá žiadnu výnimočnú kvalitu

Spartak Trnava odohrá v utorok od 20.30 úvodný duel tretieho predkola Ligy majstrov. Súperom „andelov“ bude srbský majster Červená hviezda Belehrad. Duel v balkánskej krajine púta pozornosť, domáci vidia príležitosť posunúť sa do play off o skupinu Ligy majstrov. Médiá pred dvojzápasom požiadali o názor dvoch Srbov so skúsenosťami so slovenským futbalom - krídelníka ŠK Slovan Bratislava Aleksandara Čavriča a bývalého kouča belasých Ivana Vukomanoviča.

Vyhrali, lebo ich nik nebral vážne

Ivan Vukomanovič prišiel do Slovana v auguste 2016. Mal len chudobné skúsenosti z predchádzajúceho krátkeho pôsobenia v belgickom Standarde Liége. Po niečo vyše roku na Pasienkoch skončil. Síce zvíťazil v Slovenskom pohári, no v lige nedokázal konkurovať Žiline a na začiatku nasledujúcej sezóny ani nástupu Trnavy. Navyše, v 2. predkole Európskej ligy jeho tím nestačil na dánske Lyngby, ktoré neskôr vypadlo do druhej ligy a takmer skrachovalo.

„Červená hviezda je jednoznačný favorit, niet sa čoho obávať. Prvý zápas bude dôležitý. Spartak, bez ohľadu na skúsenosti, ešte nehral v takejto atmosfére,“ povedal pre novosti.rs Vukomanovič a vrátil sa k predchádzajúcemu úspechu Trnavy, keď v 2. predkole vyradila Legiu Varšava: „Vo Varšave sa nezľakli, no bolo to zlou atmosférou v tíme Legie, nie kvalitou Trnavy. Červená hviezda je stabilizovaná, hrá dobre a už v Belehrade môže urobiť veľký krok k postupu.“ Rodák zo srbskej metropoly momentálne pracuje na belgickom futbalovom zväze. O Trnave ako bývalom rivalovi hovorí: „Mužstvo je pohromade už dlhšie, má dobrých slovenských hráčov Godála, Slobodu, Grendela či Jirku. Vyhrala titul, pretože ju nik nebral vážne. V zápasoch na ihrisku nedominuje.“

Aleksandar Čavrič a Ivan Vukomanovič. (skslovan.com)

Pozor na brejky a nebude problém

Červená hviezda je v konfrontácii so slovenským majstrom favorit. Myslí si to aj Vukomanovič, ktorý s Trnavou raz remizoval, prehral a dvakrát zvíťazil: „Hrajú ako Atlético Madrid. Vytvoria defenzívny dvojblok, vytvárajú pozície pre rýchlych hráčov Jirku, Egha, Kadleca či Radu. Keď získajú loptu, za 7-8 sekúnd sa stihnú presunúť do šestnástky súpera. Stopéri si budú musieť dať pozor na rýchlych Jirku s Eghom. Keď Červená hviezda súperovi nedovolí protiútoky, nebude mať problém.“ Podľa Vukomanoviča rozhodne, kto strelí prvý gól.

Vukomanovič si na Pasienky krátko po príchode priviedol krídelníka Aleksandara Čavriča. Bývalý srbský reprezentant do 21 rokov za dve sezóny v belasom nastrieľal 22 gólov, 12 ich pripravil. Ani on nezabránil Spartaku osláviť titul po 45 rokoch. „Nemajú žiadnu výnimočnú kvalitu, ich hra sa zakladá na disciplíne. Titul získali vďaka víťazstvám 1:0 alebo 2:1. Hrajú na protiútoky, ťažko sa im strieľajú góly. Oni z troch šancí skórujú raz alebo dvakrát. Červená hviezda to nebude mať ľahké, no určite je favorit. Postup Trnavy cez Legiu som nečakal, nedostatok kvality kompenzovali disciplínou a srdcom,“ povedal Čavrič pre zurnal.rs.

Najnovšie z klubu: Trnava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk