ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Dunajská Streda priviedla slovenský talent zo Sampdorie Janov
zdroj: Denis Baumgartner a Martin Petráš. (fcdac.sk)

Dunajská Streda priviedla slovenský talent zo Sampdorie Janov

Dvadsaťročný slovenský mládežnícky reprezentant Denis Baumgartner sa po štyroch rokoch v Taliansku vracia domov. Rok bude hosťovať zo Sampdorie Janov vo fortunaligovej Dunajskej Strede.

Stredný záložník alebo pravý krídelník Bamgartner je rodák zo Skalice vychovaný Senicou. V žiackych rokoch sa zúčastnil na tréningových kempoch AC Miláno či Juventusu, v lete 2014 ako šestnásťročný definitívne odišiel zo Záhoria do Sampdorie. V Janove si vypracoval stabilné miesto v dorasteneckom tíme hrajúcom Primaveru, v predminulej sezóne sa ocitol i na lavičke prvého tímu v Serii A. Ostatný ročník strávil v treťoligovom Livorne, odohral dovedna 110 minút. Tento rok bude minúty v seniorskom futbale naháňať na Žitnom ostrove.

„DAC je jeden z najlepších klubov na Slovensku, som rád, že tu môžem byť. Klub mi pomohol, budem sa mu to snažiť opätovať. Najviac sa teším na zápasy, viem, že sú tu plné tribúny a vládne výborná atmosféra,“ povedal pre klubový web dvojnásobný reprezentant Slovenska v kategórii do 20 rokov. Baumgartnerov návrat na Slovensko pomohol zrealizovať jeho manažér a bývalý slovenský reprezentant Martin Petráš.

Novú posilu predstavil športový riaditeľ DAC Jan Van Daele: „Pri príchode Baumgartnera sme sa inšpirovali vzorcom, ktorý sa osvedčil v prípade Šatku a Herca. Aj oni v mladom veku odišli do zahraničia, videli a spoznali veľký futbal zblízka a vrátili sa domov, aby nazbierali skúsenosti s dospelým futbalom. Podobným talentom disponuje aj Denis, ktorý svoje prednosti ukázal v mládežníckych reprezentáciách. Jeho ľavačka patrí medzi najcennejšie vývozné artikle slovenského futbalu. Od jeho pôsobenia u nás si sľubujeme posilnenie stredovej formácie najmä z pohľadu kreativity.“

Najnovšie z klubu: Sampdoria Genoa

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Taliansko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk