ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Šafranko odchádza z Dánska do Škótska za známym trénerom
zdroj: Matúš Bero po víťaznom góle Pavla Šafranka proti poľskej 21-ke. (tasr)

Šafranko odchádza z Dánska do Škótska za známym trénerom

Po majstrovstvách Európy 2017 hráčov do 21 rokov, kde bol žolík trénera Pavla Hapala, odišiel z Dunajskej Stredy do Aalborgu. V Dánsku sa však 23-ročný slovenský útočník Pavol Šafranko nepresadil podľa predstáv, v 30 ligových zápasoch strelil len dva góly. Podľa informácií miestnych médií by mal nasledujúci ročník tráviť na hosťovaní v škótskom druholigovom Dundee United.

Rodák zo Stropkova je odchovanec Prešova, kde sa mu strelecky darilo. Cez pôsobenie v Podbrezovej sa v januári 2017 dostal do Dunajskej Stredy, v priebehu polroka odohral za DAC 17 súťažných stretnutí, strelil šesť gólov. Na ME 2017 v Poľsku v úvodnom dueli rozhodol o víťazstve Slovenska nad organizátorom 2:1. V štyroch zápasoch nového ročníka dánskej ligy odohral len 86 minút, v pondelok chýbal na súpiske. Príčinou má byť jeho odchod.

Šafranko podľa tipsbladet.dk mieri na ročné hosťovanie do škótskeho druholigového Dundee United, na ktorého lavičke sedí jeho bývalý kouč z Dunaskej Stredy Csaba László. Pre web to potvrdil hráčov agent Emil Kovarovič. United hrajú v druhej lige od sezóny 2016/17, v ostatných dvoch ročníkoch neuspeli v baráži o najvyššiu súťaž. V tíme pôsobí i slovenský brankár Matej Rakovan.

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk