ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Premiérové góly budú čosi stáť
zdroj: MŠK Žilina

Premiérové góly budú čosi stáť

Žilinskú omladinu v nedeľnom horúcom dopoludní doviedol k druhému tohtosezónnemu víťazstvu v 2. lige aj výborný výkon Adama Kopasa. Osemnásťročný stopér strelil dva góly a mal výrazný podiel na otočení zápasu s nováčikom z Dubnice v prospech B-tímu MŠK.

„Nebol to jednoduchý zápas. Prvých dvadsaťpäť minút sme boli lepší, ale potom sme inkasovali a poľavili a súper sa dostával do šancí. Dôležité bolo, že sme hneď po prestávke otočili výsledok. Súper síce hrozil loptami za obranu, čo nám robilo v defenzíve problémy, ale v závere sme výhru potvrdili tretím gólom,“ zhodnotil mladý stopér MŠK Žilina.

Adam si 48. a 55. minúte vzal na starosť zahranie priamych kopov a oba mu vyšli parádne. Z 0:1 otočila rezerva MŠK po jeho presných zásahoch na 2:1. „Snažím sa trénovať priame kopy aj na tréningu. Som rád, že mi to vyšlo aj v zápase. Boli to vôbec moje prvé góly za rezervu, takže bude niečo treba doniesť aj do kabíny,“ skonštatoval s úsmevom 190-centimetrov vysoký stopér. 

Adam Kopas
Adam Kopas sa blysol perfektnými priamym kopom (MŠK Žilina)

Odchovanec žlto-zelených je už v kádri A-tímu, ale pravidelne nastupuje za rezervu v 2. lige, kde odohral v troch zápasoch plný počet minút. „Druhá liga má dobrú úroveň, vrátili sa do nej futbalové kluby, ktoré v minulosti hrávali najvyššiu súťaž. Každý tím sa posilnil a my mladí sa môžeme proti starším a skúsenejším hráčom viac priučiť dobrému futbalu a rýchlejšiemu tempu. Som rád, že hrávam pravidelne za B-tím v 2. lige, hoci už trénujem s áčkom. Snažím sa na tréningoch aj v zápasoch podávať čo najlepšie výkony, aby som trénerov v klube aj v reprezentácii zaujal. Už je iba na nich, ako sa rozhodnú a či ma postavia do zápasov,“ skromne zhodnotil svoje šance mládežnícky reprezentant Slovenska do 17 i 19 rokov, ktorý sa už objavil aj v nominácii slovenskej dvadsiatky.

zdroj: Facebook/Futbalnet

Najnovšie z klubu: Žilina B

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk