ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Prestup Alderweirelda zo Spurs do United dohodnutý. Má jednu podmienku
zdroj: Toby Alderweireld. (Sky Sports)

Prestup Alderweirelda zo Spurs do United dohodnutý. Má jednu podmienku

Manchester United mal v minulom ročníku Premier League druhú najlepšiu defenzívu. Nebolo to však dielom výborne fungujúcej obrany, skôr striktne defenzívnej takticky celého mužstva Josého Mourinha. Portugalčan za celú sezónu nenašiel dlhodobo fungujúcu stopérsku dvojicu a najmä lídra zadných radov. V čoskoro začínajúcom ročníku by sa ním mal stať belgický stopér Tottenhamu Toby Alderweireld. Kluby sa podľa informácií Goal.com dohodli na prestupe, realizácia má jednu podmienku.

Alderweireld prišiel do Tottenhamu v lete 2015 z Atlética Madrid. V tíme Spurs vytvoril s krajanom Janom Vertonghenom v ostatných sezónach jednu z najlepších stopérskych dvojíc v lige. Severolondýnčania mali po príchode 29-ročného zadáka dva roky po sebe najlepšiu defenzívu v Premier League, vlani tretiu najlepšiu. Výborné výkony vytiahli jeho trhovú hodnotu na 40 miliónov eur. Spurs pôvodne žiadali od United dvojnásobok, čo by z Tobyho spravilo spoločne s Van Dijkom najdrahšieho obrancu sveta. Teraz to vyzerá, že sa dohodnú na kompromisnej čiastke.

Belgičan má s „kohútmi“ zmluvu do konca nasledujúcej sezóny. Klub má opciu na ročné predĺženie kontraktu, to však aktivuje výkupnú klauzulu v hodnote 25 miliónov libier. Mourinho čakať nechce, Alderweireld bol od začiatku leta jeho jednotkou na prestupovom trhu. Výkonný riaditeľ United Ed Woodward mal portugalského trénera informovať o dohode klubov na prestupe Alderweirelda počas amerického turné. Podmienkou transferu je, aby Spurs našli náhradu za belgický pilier zadných radov.

„Môj šéf vie, čo chcem. Zostáva ešte pár dní, počkám a uvidím, čo sa stane,“ povedal po poslednom prípravnom zápase United proti Bayernu pre MUTV José Mourinho: „Ostatní konkurenti majú silné a fantastické tímy. Alebo, masívne investujú ako Liverpool, ktorý kupuje všetko a každého. Pokiaľ náš tím neposilníme, bude to náročná sezóna.“

Najnovšie z klubu: Manchester United

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Anglicko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk