ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Rodinný klan Tóthovcov v Dukle: Nie každý to vie stráviť
zdroj: fclokomotiva.sk

Rodinný klan Tóthovcov v Dukle: Nie každý to vie stráviť

Banskobystrická Dukla sa v piatok radovala z prvého víťazstva po návrate do druhej ligy. “Vojaci” pod vedením Dušana Tótha zdolali v súboji dvoch tradičných klubov domácu Lokomotívu Košice 2:0. Už pri pohľade na súpisky oboch tímov sa viacerým pozorným fanúšikom objavil na tvári úsmev.

Tóthovci v presile

V základných zostavách svietilo až trikrát priezvisko Tóth. Na domácej strane pravý bek Mikuláš, na hosťujúcej ľavý obranca Jakub a stredný záložník Viktor. Štvrtý Tóth - Lukáš - sedel na lavičke Loky, piaty koučoval Duklu. “Tóthovci v presile,” vtipne vyhlásil jeden z prítomných divákov. 

Až traja z piatich Tóthovcov sú však v príbuzenskom vzťahu. Za A-tím Dukly totiž od tejto sezóny nastupujú synovia Dušana Tótha Viktor (20) a Jakub (25). Obaja podali výborný výkon, svojmu tímu výrazne pomohli k udržaniu čistého konta, navyše, mladší Viktor bol nebezpečný i smerom dopredu. “Som spokojný s ich výkonom, splnili, čo od nich očakávam. Ale nielen oni, celý tím hral výborne. Stálo nás to ohromné množstvo síl, no vyplatilo sa. Pocity sú neopísateľné,” sršal spokojnosťou 47-ročný kormidelník Banskej Bystrice.

Dušan Tóth
Dušan Tóth má v základnej zostave Dukly dvoch svojich synov (foto: fclokomotiva.sk)

Dušan Tóth už svojich synov koučoval v dorasteneckých družstvách, uštipačné poznámky niektorých ľudí z tribúny ho preto netrápia. “Som odolný. Ľudia sú rôzni a nie každý vie stráviť, že mám dvoch synov v základnej zostave,” priznal pre ProFutbal.sk bývalý hráč Banskej Bystrice a 1. FC Košice, ktorému návrat do metropoly východu chutil, hoci Lokomotíva nehráva svoje zápasy priamo v meste, ale v neďalekej Družstevnej pri Hornáde. “Škoda, že sa nehralo na tom štadióne, kde som čo-to odohral. Bolo by to ešte špecifickejšie. Košice si zaslúžia kvalitný futbal a najvyššiu súťaž,” myslí si niekdajší slovenský reprezentant.

Na uštipačné rečí od ľudí sú zvyknutí


Zatiaľ, čo starší Jakub hráva podobne ako jeho otec na poste obrancu, Viktor Tóth sa vysunul o formáciu vyššie. Proti Lokomotíve ukázal, že tiež dokáže brániť, no i zaútočiť. Dokonca nebol ďaleko od gólu, jeho delovku spoza šestnástky domáci gólman Erik Kolbas len s námahou vytlačil na roh. 

“So Skalicou sme nebodovali, s Popradom sme remizovali, teraz sme vyhrali. Tréneri nám v šatni napísali na tabuľu výsledok zápasu, nulu na začiatku a zakryté druhé číslo, ktoré sme mali doplniť my svojim výkonom. Myslím si, že sme to splnili do bodky. Vychutnávame si tri body, je to krásne, všetci sa tešíme,”
neskrýval radosť talentovaný záložník.

Viktor Tóth
Pre Viktora Tótha je jeho otec veľkým futbalovým vzorom (foto: fclokomotiva.sk)

Podobne ako jeho otec, aj on si už na reči o protekcii zvykol. “Pre mňa je výhodou hrať pod vedením otca, keďže s ním žijem celý život. Poznám každú jeho myšlienku, na tréningu vopred viem, čo sa bude diať. Jednoducho vidím všetko, nemusí povedať ani slovo. Na druhej strane je tam aj tá negatívna stránka, ale to už bolo i v doraste. Dokonca, aj keď ma otec netrénoval, tak som si vypoučil v šatni alebo od rodičov spoluhráčov reči, že hrávam len preto, lebo môj otec bol futbalista a dnes je tréner. Aj kvôli tomu chcem všetkým ľuďom dokázať, že som v tíme právom,” hovoril na svoj vek vyspelo a inteligentne Viktor Tóth.

Pre kučeravého mladíka je jeho otec veľký futbalový vzor. “Neviem, či niekedy dosiahnem to, čo on. Hrať Ligu majstrov proti Juventusu či Manchestru United, to musia byť neskutočné zážitky. Dostal sa tam tvrdou prácou. Musím pracovať rovnako tvrdo a uvidíme, či sa mi to podarí zopakovať,” dodal pre ProFutbal.sk najmladší z pätice Tóthovcov, ktorý sa v piatok objavili na zápasovej súpiske. A hoci je podoba Viktora s jeho otcom Dušanom neodškriepiteľná, podľa šikovného stredopoliara ho s otcom spája niečo iné: “Rovnakí sme v tom, že sme obaja víťazné typy. Vždy sa pobijeme, aj keby to nešlo, bojujeme až do konca a súperovi nič nedarujeme. A výzorovo? To musíte posúdiť vy. Mne však zatiaľ chýba svalová hmota, bolo by fajn, keby som aj toto zdedil po ňom (úsmev).”

Najnovšie z klubu: MFK Banská Bystrica

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk