ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Hoftych otvorene o Vlaskovi: Prioritou je tím a zdravá atmosféra
zdroj: Lukáš Grinaj

Hoftych otvorene o Vlaskovi: Prioritou je tím a zdravá atmosféra

Trnavský Spartak dnes nabral smer Belehrad, kde už v utorok čaká na zverencov trénera Radoslava Látala dôležitý zápas 3. predkola Ligy majstrov proti Crvenej Zvezde. Na palube lietadla chýbal kreatívny stredopoliar Ján Vlasko, ktorý požiadal o preradenie do B-tímu a momentálne si hľadá nový klub.

Vlasko v rozhovore pre trnavskyhlas.sk vyhlásil, že s trénerom si nepadli do oka, a preto sa rozhodol zmeniť pôsobisko. Viac o jeho nečakanom odchode prezradil generálny manažér “andelov” Pavel Hoftych v rozhovore pre RTVS.

“Nevnímam to tak, že by bol problém medzi trénerom a hráčom. Je to čisto od Jana Vlaska, ktorý bol asi zvyknutý na to, že v Trnave niekedy pôsobil v roli kľúčového hráča, no momentálne to už tak nie je. Tých hráčov je tam viac, ktorí majú kvalitu minimálne jeho úrovne. Jano sa tak rozhodol, podľa mňa chce hrávať viac, myslel si, že si zaslúži väčšiu časovú dávku. Aj ja som ale cítil, že je po zranení a medzi tým začali hrať iní hráči,”
rozhovoril sa jeden z čelných predstaviteľov úradujúceho slovenského majstra.

Iniciatíva opustiť “slovenský Rím” podľa slov Pavla Hoftych prišla od samotného hráča, nie trénera Látala. “Jano prišiel s tým, že chce odísť do iného klubu. Požiadal o preradenie do B-tímu, vraj necíti podporu zo strany trénera. Ja by som tú podporou nazval asi nadštandardnou, pretože tréner s ním riešil veci ako s každým iným hráčom. Je to Janova cesta, pre nás je prioritou tím. Žiadny jednotlivec nemôže vystupovať z tímu a nadraďovať svoje záujmy. Hráčovi sme vyhoveli, aby bola zdravá atmosféra. Potrebujeme sa sústrediť na ťažké zápasy, ktoré nás čakajú v Európe i v lige. Nechceme riešiť niečo, čo by nám narušilo klímu v klube,” uzavrel pre RTVS Hoftych.

Duel Spartaka Trnava s Crvenou Zvezdou je na programe v utorok 7. augusta o 20.30 h, odveta o týždeň na Štadióne Antona Malatinského.

zdroj: Facebook/Šport v RTVS

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Najnovšie z klubu: Trnava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk