ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Na Slovensku bol dva dni a už dostal studenú sprchu: Čakal som ťažký zápas, no nie prehru 0:4...
zdroj: Jozef Bedej

Na Slovensku bol dva dni a už dostal studenú sprchu: Čakal som ťažký zápas, no nie prehru 0:4...

Sezónu odštartovali zdolaním majstra, potom ich olúpil o všetky body nováčik zo Serede. Klubu sa podarilo koncom týždňa dotiahnuť na lavičku nového trénera Frederica Ricarda Cordeiru Rodriguesa, ten si však horšie privítanie ani nemohol želať.

O príchode tridsaťdeväťročného Portugalčana sme vás na ProFutbal.sk informovali medzi prvými už štvrtok vo večerných hodinách. Klub napokon príchod spečatil a v sobotu už absolvoval so svojimi zverencami úvodné meranie síl na ihrisku Zlatých Moraviec. Seničania sa sotva stihli rozbehať, už čelili priamemu kopu, rohovému kopu a v 135. sekunde už Taborda vyťahoval zo siete prvú loptu. Do konca zápasu to zopakoval ešte trikrát, jeho zverenci nedokázali skórovať ani z pokutového kopu. „Bolo to veľmi jednoznačné. Súper bol lepší vo všetkých činnostiach, nemám čo dodať, len im zablahoželať,“ zneli prvé stručné a jasné slová Frederica Ricarda na pozápasovej tlačovej konferencii.

Napriek vysokej prehre nestrácal mladý tréner vieru a optimizmus. Čaká ho predovšetkým spoznávanie vlastného kádra, hráčskych schopností a potenciálu. „Toto je len môj druhý deň na Slovensku. Videl som pred príchodom asi dvadsať zápasov Fortuna ligy, veľmi na mňa zapôsobila kvalitou tímov a tiež aj štýlom a kvalitou futbalu. Som prvý Portugalec v najvyššej slovenskej súťaži a chcem teda pozitívne reprezentovať aj svoju krajinu,“ prezentoval svoj pohľad Ricardo. „Videl som tiež posledné dva zápasy Zlatých Moraviec, bolo mi jasné, že budeme mať dočinenia s dobrým tímom a s dobrým trénerom. Čakali sme ťažký zápas, že súper bude chcieť získať prvé body v lige a to sa presne aj naplnilo. Len som nečakal, že prehráme 0:4...“

Po boku mladého kouča zostal ako asistent Lucas Gatti, doterajší kouč Ton Caanen sa presunul na už dávnejšie plánovanú pozíciu generálneho manažéra klubu. „Mojim cieľom bolo dokončiť hľadanie trénera v máji alebo júni, nanešťastie niekedy nemôžete ovplyvniť všetko. Ako klub rastieme každý deň. Fredericovi želáme veľa šťastia,“ nechal sa počuť Caanen k téme nového trénera, ktoré predlžovala aj najmä viaznúca dohoda s venezuelským investorom. „Som veľmi šťastný, že som tu. Tento projekt sa mi páči. Budem tvrdo pracovať pre FK Senica, aby sme dosiahli svoje vytýčené ciele. Mám rád pozitívny futbal, keď má mužstvo loptu na kopačkách. Moji hráči budú predstaviteľmi tejto hry,“ zakončil ambiciózny Ricardo.

Najnovšie z klubu: Senica

Pozri viac

Najnovšie z ligy:

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk