ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Michalovce prepisujú históriu, po Japoncovi aj Američan
zdroj: Scott Chandler

Michalovce prepisujú históriu, po Japoncovi aj Američan

Vedeniu MFK Zemplín Michalovce sa podaril ďalší husársky kúsok. Po tom, ako v zime získali východniari na hosťovanie Japonca Tsubasu Nishiho, tentoraz prichádza do klubu Američan Brian Iloski.

Pre Michalovčanov ide už o šiestu letnú posilu. Pred americkým stredopoliarom klub posilnili Llazaros Rota, Danylo Beskorovayny, Blažej Vaščák, Cheick Alan Diarra a Jakub Grič. Podobne ako Nishi, i Iloski prichádza na Zemplín z Legie Varšava. Z poľského klubu v Michalovciach aktuálne hosťuje ghanský útočník Sadam Sulley.

„Prichádza k nám na ročné hosťovanie. Sme radi, že sme ho získali do svojich služieb, lebo je to šikovný krídelník. Navyše je to ľavák a tých máme v našom mužstve nedostatok. Veríme, že sa mu u nás bude dariť a pomôže nám k naplneniu vytýčených cieľov,“
okomentoval príchod ofenzívneho hráča pre klubový web Štefan Laurinčík, predseda predstavenstva MFK Zemplín.

Dvadsaťdvaročný rodák z Kalifornie Brian Michael Iloski vyrastal v akadémii Los Angeles Galaxy, štyri a pol roka strávil v tíme UCLA Bruins, krátko pôsobil v San Diegu Zest FC. Niekdajšieho amerického reprezentanta do 20 rokov si pred rokom vyhliadla Legia Varšava, Poliaci s ním v zime podpísali dvojročný kontrakt s opciou. Iloski by mal byť trénerovi Šoltisovi k dispozícii už na nedeľňajší domáci zápas Fortuna ligy proti bratislavskému Slovanu. Michalovčania vo svojom prvom stretnutí v novej sezóne prehrali v Dunajskej Strede vysoko 1:4.

Iloski je prvým Američanom vo Fortuna lige. Americké občianstvo má aj letná posila Ružomberka Izzy Tandir. Dobre stavaný útočník sa narodil v nemeckom Frankfurte, od detstva žil v USA, no v mládežníckych kategóriách reprezentoval Bosnu a Hercegovinu.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: MFK Zemplín Michalovce

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk