ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Nový začiatok: Kariéra Branislava Niňaja bude pokračovať v holandskej Eredivisie
zdroj: fortunasittard.nl

Nový začiatok: Kariéra Branislava Niňaja bude pokračovať v holandskej Eredivisie

Dvadsaťštyriročný slovenský obranca Branislav Niňaj prestúpil do tímu nováčika holandskej najvyššej súťaže Fortuna Sittard.

Talentovaný stopér podpísal v pondelok s holandským celkom trojročný kontrakt s opciou na ďalšiu sezónu. „Branislava sme sledovali už dlhšie, poznáme ho ešte z mládežníckej reprezentácie Slovenska. Je to kvalitný hráč s veľkými prednosťami, na ktorých vieme stavať. Je vysoký, fyzicky silný, disponuje skúsenosťami z najvyššej belgickej súťaže a pozná filozofiu klubu. Keď sme mali šancu získať ho do tímu, hneď sme sa toho chytili. V mene celého klubu ho vítam v našej rodine a prajeme mu veľa úspechov,“ povedal na margo čerstvej posily z belgického Lokerenu športový riaditeľ klubu Mustafa Aztopal.

Bývalý hráč Petržalky a Slovana prestúpil do Lokerenu pred sezónou 2015/16, neskôr krátko hosťoval v tureckom Osmanlispore a počas ostatnej jarnej časti vo fortunaligovej Žiline. Vinou zranení sa však dlhodobejšie nedostal na ihrisko. „Keď som počul o záujme Sittardu, okamžite som vedel, že tu chcem pôsobiť. Páčil sa mi ich príbeh. Určite chceme zotrvať v najvyššej súťaži, viem veľa o Eredivisie a možno fanúšikov aj prekvapíme. Budeme sa snažiť, aby sme vyhrali čo najviac zápasov a fanúšikovia mohli byť na nás hrdí,“ povedal pre oficiálnu stránku klubu Niňaj. Prvé kolo holandskej súťaže je naplánované na víkend 11. - 12. augusta.

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk