ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Jedna z hviezd MS 2018 Yerry Mina: V Barcelone som platil Messimu nákupy
zdroj: Yerry Mina. (tasr/ap)

Jedna z hviezd MS 2018 Yerry Mina: V Barcelone som platil Messimu nákupy

Kolumbijský stopér Yerry Mina sa na nedávnych majstrovstvách sveta 2018 objavil v najlepšej jedenástke FIFA zostavenej na základe vyhodnotenia štatistických ukazovateľov. Spomedzi zadákov patril so Švédom Granqvistom, Brazílčanom Thiagom Silvom a Francúzom Varanom k najlepším. Mina v úvodnom dueli proti Japonsku sedel na lavičke, v ďalších troch vrátane neúspešného osemfinále proti Anglicku zakaždým skóroval. Na klubovej úrovni však má za sebou náročnú sezónu.

V januári prišiel z brazílskeho Palmeirasu do Barcelony. Katalánsky veľkoklub je prvou európskou zastávkou 23-ročného zadáka. Na jar odohral päť ligových zápasov, raz naskočil v pohári. „Keď som prišiel, na vytvorenie dobrej atmosféry som začal uzatvárať stávky s Messim a Suárezom, kto zahráva na tréningu najlepšie priame kopy. Robil som to, len aby som ich videl,“ prezrádza Mina pre Bocas magazine: „Robil som tak, než som si uvedomil, že denne prichádzam o 50 eur. ,Čože, platím za týchto chlapcov nákupy?!´ pýtal som sa. Tie monštrá upracú loptu, kam chcú. Sú fantastickí ľudia a kúzelníci.“

Obranca Yerry Mina na MS 2018 s bilanciou 3 zápasy, 3 góly. (fifa.com)

Mina sa objavil v spoločnosti najlepších, no herného priestoru bolo minimum. Okrem konkurencie hralo proti kolumbijskému obrancovi pravidlo La Ligy o počte hráčov na ihrisku pochádzajúcich z mimoeurópskych krajín. Dovedna odohral za polrok 377 minút. „Rozmýšľal som o veľa veciach, o veľa zlých veciach. Myslel som, že som odpísaný. Cítil som sa zle, Coutinho a Paulinho mi dodávali guráž a nádej, že sa to zlepší. Rozumiem, že máme niekoľko vynikajúcich stopérov, no chcel som len svoje minúty, aby som sa mohol ukázať. To sa nestalo. Tých pár bolo zlých, mal som pocit, že už nie som schopný ani presnej prihrávky na tréningu,“ prezrádza Yerry Mina.

Šampionát v Rusku pätnásťnásobnému reprezentantovi Kolumbie vyšiel. Pritiahol na seba pozornosť Evertonu, Lyonu či dokonca Manchestru United. Mina verí, že mu dobré výkony v drese trikolóry pomohli a že nech to bude kdekoľvek, čaká ho úspešný reštart kariéry v Európe: „V otázke mojej budúcnosti netuším, čo bude. Som však pokojný. Mám 23 rokov a pred sebou ešte veľa futbalu.“

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Barcelona

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Španielsko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Reprezentácia - Ostatné

Pozri viac

HOKEJ.sk