ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Tretia liga s nečakanými problémami aj na západe
zdroj: Peter Bódi/Facebook FKM Nové Zámky

Tretia liga s nečakanými problémami aj na západe

Len v utorok sme vás informovali o tom, že III. liga Východ bude mať v sezóne 2018/2019 nepárny počet účastníkov. Necelý týždeň pred štartom súťaže sa rozhodol odstúpiť minuloročný nováčik MFK Rožňava. V meste na Gemeri dokonca úplne zanikol seniorský futbal. O nič ružovejšia situácia ale nie je ani na opačnej strane republiky.

Aj III. liga Západ mala mať 16 účastníkov, prvé kolo je na programe na budúci víkend 4.-5. augusta. S veľkou pravdepodobnosťou sa z nej však nebude vypadávať, dvojicu vypadávajúcich totiž poznáme už dnes.

Ako prvá sa rozhodla zo súťaže odstúpiť rezerva Dunajskej Stredy. “Včerajším dňom sme sa definitívne odhlásili zo súťaže,” potvrdil v piatok rýchlo sa šíriaciu informáciu pre MY Nitra športový riaditeľ mládeže DAC Krisztián Németh: “V súčasnosti meníme filozofiu prechodu z dorastu do áčka. Máme nadštandardné vzťahy s Komárnom a Gabčíkovom, kde je viacero hráčov na hosťovaní. Napriek tomu, že naša spolupráca s Vrakúňom bola užitočná a pre obe strany dlhé roky prospešná, rozhodli sme s v nej nepokračovať. Sústredíme sa na prácu v akadémii, chceme skvalitniť devätnástku, ktorá bude posledným celkom patriacim pod akadémiu. Bola to pekná história, prežili sme tu krásne roky, dokonca sme postúpili do tretej ligy. Vedenie klubu sa tak rozhodlo.“

zdroj: Facebook/FKM Nové Zámky

Zatiaľ, čo v prípade DAC-u išlo o rozhodnutie vedenia klubu, omnoho horšia situácia je v neďalekých Nových Zámkoch. Tretí tím minulej sezóny prostredníctvom Facebooku informoval fanúšikov, že mužstvo nevycestuje na zápas 2. kola Slovnaft Cup-u proti TJ Družstevník Dvory n./Ž., ktorý sa mal odohrať v nedeľu 29. júla. 

Budúcnosť novozámockého futbalu je otázna, vedenie klubu totiž nedokáže nájsť spoločnú reč s vedením mesta, podobne, ako to bolo v prípade Rožňavy. Možno poslednou kvapkou bolo odstúpenie mesta od projektu výstavby nového umelého trávnika v rámci projektu HatTrick IV. Tento projekt mala sumou 100-tisíc eur podporiť UEFA, ďalšími 200-tisícmi sa na ňom malo podieľať mesto. Na Sihoti sa mali okrem toho vybudovať i nové šatne a sociálne zariadenia. Zo smelých plánov ale, minimálne nateraz, zišlo.

zdroj: Facebook/FKM Nové Zámky

Futbalový štadión v Nových Zámkoch je dnes v katastrofálnom stave a skorá náprava sa nezdá byť reálna. Omnoho reálnejšie sa javí možnosť, že FKM bude nasledovať kroky Rožňavy a rezervy DAC a z III. ligy sa odhlási…

Odporúčame

Najnovšie z klubu: FKM Nové Zámky

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

HOKEJ.sk