ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Pavel Hapal sa v Sparte dlho neohrial, koniec v deň svojich narodenín
zdroj: sparta.cz

Pavel Hapal sa v Sparte dlho neohrial, koniec v deň svojich narodenín

Vedenie českého klubu Sparta Praha odvolalo Pavla Hapala z funkcie hlavného trénera. Bývalému koučovi slovenskej reprezentačnej "dvadsaťjednotky" sa stala osudnou štvrtková prehra českého tímu so srbským Spartakom Suboticou v prvom zápase 2. predkola Európskej ligy UEFA 2018/2019.

"Výkony mužstva dlhodobo neboli podľa našich predstáv. Po predvedenej hre a výsledku v Srbsku sme museli túto situáciu riešiť. O dva dni hráme ligový zápas s Jabloncom a o šesť odvetu so Suboticou. V oboch dueloch očakávame úplne odlišný prístup a chceme ich zvládnuť," citoval portál idnes.cz generálneho riaditeľa Sparty Adama Kotalíka.

Trénerskú taktovku dočasne prevezme športový riaditeľ "rudých" Zdeněk Ščasný. "Ide o riešenie len na nejaký čas. Som človek, ktorý pozná prostredie, hráčov, vzťahy v šatni a českú ligu. V Jablonci chceme hrať inak ako proti Subotici a čo najlepšie sa pripraviť na odvetu. Myslím si, že je v našich silách, aby sme postúpili," uviedol Ščasný, ktorého najbližším spolupracovníkom bude Radoslav Kováč.   

Hapal viedol hráčov Sparty od 6. marca, keď nahradil Taliana Andreu Stramaccioniho. Český tréner skončil vo svojej funkcii v deň svojich 49. narodenín. Spolu s ním opustil realizačný tím "rudých" aj jeho asistent Slovák Oto Brunegraf.

Najnovšie z klubu: Sparta Praha

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Česko

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk