ProFutbal.sk ProFutbal.sk

FC Košice pred ostrým štartom, cieľom prekvapiť v pohári a ovládnuť ligu
zdroj: jäzva

FC Košice pred ostrým štartom, cieľom prekvapiť v pohári a ovládnuť ligu

V stredu 25. júla 2018 o 17.00 h sa oficiálne začne písať história nového košického klubu. FC, ktoré vzniklo fúziou Vyšného Opátskeho a Barce, sa predstaví v 2. kole Slovnaft Cup-u na pôde piatoligového Družstevníka Odorín.

„Chceme to zvládnuť. Vieme, že práve v Slovenskom pohári je tá cesta k nejakému úspechu najkratšia. Sezóna sa pre nás začína už v stredu,“ potvrdil v rozhovore pre ProFutbal.sk dôležitosť pohárovej súťaže kormidelník žlto-modrých Miroslav Sovič. Ten má k dispozícii na treťoligové pomery priam až hviezdny káder s hráčmi, ktorí majú skúsenosti i z vyšších súťaží. Oporami mužstva by mali byť brankár Gejza Pulen, obranca Timon Dobias, stredopoliar František Vancák či ofenzívni hráči Mojmír Trebuňák, Boris Gáll, Filip Serečin  a Radovan Bandžuch.

Počas letnej prípravy odohrali Košičania zápasy s Liptovským Mikulášom, Trebišovom a s West Hamom U23. Hoci nestrelili ani jeden gól, Sovičovi to vrásky na čele nerobí. „Nerobím z toho absolútne žiadnu tragédiu. Je tu také obdobie, ja budem radšej, ak nám góly budú padať v súťažných zápasoch, nie v príprave. Často je to tak, že v príprave to hráčom strieľa a v súťaži sa potom trápia. Zažil som počas kariéry i také obdobia. Dôležité je, že sme si vytvárali šance. Ak by sme si ich nevytvárali, asi by bolo niečo zle. Šance sme ale mali, žiaľ, nedokázali sme ich premeniť. Ja ale verím, že už v stredu v pohári a potom aj v lige góly prídu, chlapci sa nakopnú a už to pôjde,“ zaželal si 48-ročný kouč.

Košické FC je podľa papierových prognóz najväčším favoritom III. ligy Východ. A v klube sa postupovými ambíciami ani netaja. „Samozrejme, postup je našim jediným cieľom. Pôjdeme za ním od začiatku do konca, podriadime tomu úplne všetko,“ priznal niekdajší vynikajúci stredopoliar Nitry, Jablonca, Banskej Bystrice, Košíc, Sparty Praha či Viktorie Žižkov. A koho považuje Miroslav Sovič za najväčšieho konkurenta v boji o prvenstvo? „Bez pochyby Vranov, vážnym súperom môže byť aj Snina.“

Úvodné kolo novej sezóny III. ligy Východ odohrá FC Košice doma v Čermeli, kde v sobotu 28. júla privíta Giraltovce. O týždeň neskôr hostí Spišskú Novú Ves.

Najnovšie z klubu: FC KOŠICE

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk