ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Žilinčania posilňujú obranné rady, zalovili v Česku
zdroj: mskzilina.sk

Žilinčania posilňujú obranné rady, zalovili v Česku

Vedenie MŠK Žilina hlási pred štartom úvodného ligového duelu posilnenie kádra. Obranné rady "šošonov" rozšíril 22-ročný austrálsky stopér so srbskými koreňmi Aleksandar Susnjar, ktorý prichádza na polročné hosťovanie s opciou z českej Mladej Boleslavi.

"Ešte predtým než som sem prišiel, som si pozeral históriu Žiliny, ktorá je naozaj bohatá. Patrí medzi najúspešnejšie kluby v lige a hoci má aktuálne mladý tím, chalani tvrdo pracujú na každom tréningu, čo sa mi páči," povedal pre klubový web 192-centimetrov vysoký obranca. "Verím, že sa prepracujem do základnej zostavy a budem pre tím posilou. Určite je pre mňa hosťovanie v Žiline krokom vpred, môžem pôsobiť v klube s vysokými ambíciami." 

"Potrebujeme pracovať ako tím, o to viac, keďže sme možno vekovo mladší. Nie je to však o veku hráčov, je to o spolupráci na trávniku. Na veku nezáleží, keď budeme hrať ako jeden, úspech sa dostaví," skonštatoval Susnjar, ktorý sa s žilinským tímom pripravuje od nedele.

"Najdôležitejší je pre nás už momentálne víkendový zápas a úspešný štart do ligy. Bol som sa pozrieť v nedeľu na rezerve a páči sa mi štýl futbalu, ktorým hrala - po zemi, veľa prihrávok, neustále útočiť. Absolvoval som už aj tréning, chalani ma milo privítali, som šťastný, že som tu," ozrejmil pre klubový web ľavonohý stopér, ktorý si oblečie dres s číslom 16, rovnako ako už niekdajší obranca Žiliny Dávid Hancko.

O angažovanie austrálskeho obrancu bol pod Dubňom záujem už dlhší čas, posilnenie defenzívy avizoval aj športový manažér Karol Belaník"Po odchode Dávida Hancka do Fiorentiny sme hľadali hráča na stopérsku pozíciu, ľavonohého obrancu s konštruktívnou rozohrávkou, ktorý má už isté skúsenosti. Nechceli sme iba talentovaného, mladého hráča, pretože takých máme v Matejovi Moškovi a Adamovi Kopasovi. Z tohto pohľadu disponuje Aleksandar skúsenosťami, keďže má za sebou pôsobenia v českej lige a je fyzicky dobre stavaný. Veríme, že prinesie do našej hry kvalitnú defenzívu a spomínanú rozohrávku. Aleksandar je Srb, ktorý sa presťahoval s rodičmi do Austrálie, a práve tam bol aj v širšom výbere reprezentácie Austrálie pred Majstrovstvami sveta v Rusku. Do Žiliny sme ho získali na hosťovanie do konca roka s následnou opciou. Verím, že sme v ňom našli spoľahlivého stopéra, ktorý skvalitní našu obrannú hru." 

Aleksandar Susnjar predtým pôsobil v českých Tepliciach, Rumunsku či Litve.

Najnovšie z klubu: Mladá Boleslav

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk