ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Víťazná premiéra Dojčana, Bystričania sa tešia na Štiavničky
zdroj: nazahori.sk

Víťazná premiéra Dojčana, Bystričania sa tešia na Štiavničky

Leto na Záhorí neprinieslo len pohyb v hráčskom kádri, ale na lavičke MFK Skalica nahradil Jozefa Kostelníka čerstvý držiteľ najvyššej trénerskej licencie Jozef Dojčan. Ten v predošlom období žal úspechy najmä s mládežníckymi výbermi Senice, kde bol aj asistentom Pavla Hapala v A-tíme. Naposledy viedol skalický dorast, odkiaľ sa presunul premiérovo na pozíciu hlavného trénera seniorského tímu.

„Predstavoval som si, že budeme hrať s väčšou ľahkosťou, boli sme trošku v kŕči, ale napokon sme priviedli zápas do víťazného konca. Cez polčas sme si povedali, že hráme vlažne, neboli sme živí, tak ako v príprave. Pevne verím, že v budúcich zápasoch to bude lepšie,“ hodnotil pre ProFutbal.sk svoju premiéru tréner Skaličanov. Tí v prvom polčase nedokázali proti Banskej Bystrici premeniť príležitosti Šebestu či Dolného na vedúci gól. Napokon sa dočkali v úvode druhého dejstva, keď Dolný prekonal hosťujúceho brankára Krejčího. 

zdroj: facebook.com

Záhoráci dve minúty pred koncom riadneho hracieho času zveľadili svoj náskok zásluhou Hašu na 2:0, ale v nadstavenom čase inkasovali gól na 2:1 z kopačky agilného Tapiwu, ktorý si šikovne zabehol za skalickú obranu. „Určite to budeme riešiť, pozrieme sa na to. Hráči správne nezareagovali, našťastie sa to stalo až v nadstavenom čase a súper už nemal viac času,“ povedal domáci kormidelník, spokojne pojedajúc dozlatista vypražený rezeň, okorenený víťaznou príchuťou. „Niekedy je dôležité z hľadiska psychicky mužstva vyhrať aj takýto utrápený zápas. To sa nám podarilo, nejdeme však strmhlav za každú cenu po bodoch, ale chceme sa k nim dopracovať hernou kvalitou.“

Hoci je Jozef Dojčan ošľahaný najmä skúsenosťami s mládežníckym futbalom, práca pri kormidle seniorského tímu má svoje špecifiká: „Keď niekto povie, že medzi tým nie je rozdiel, tak nehovorí pravdu. Človek cíti väčšiu zodpovednosť, je tu viac ľudí a je viac sledovaný médiami. Navyše človek pracuje s dospelými ľuďmi a musí zvoliť iný prístup. Je tu však viacero mladších hráčov, ktorých si môžeme vytvarovať na vlastný obraz. Desať minút pred koncom si odbil premiéru Martin Mášik a ukázal, že nebude len do počtu. V tomto zápase som mal s nasadením mladších hráčov do zápasu iné zámery, predpokladal som, že bude pre nás pokojnejší a doprajem im viacej minút. Žiaľbohu, nestalo sa, ale Mášik ukázal, že tu máme aj viacero talentovaných hráčov.“

Jozef Dojčan uprostred
Na snímke uprostred Jozef Dojčan po prevzatí najvyššej trénerskej licencie UEFA v priestoroch Siene slávy Slovenského futbalového zväzu (SFZ) 1. marca 2018 v Bratislave. Vľavo technický riaditeľ SFZ Ján Greguš a vpravo prezident SFZ Ján Kováčik (TASR)


Futbal späť na Štiavničkách

Patovú situáciu, keď vlani Dukla Banská Bystrica na čele s jej majiteľom Jánom Kováčikom neprihlásila svoje tímy do ligových súťaží, vyriešilo mesto v spolupráci s treťoligovým klubom TJ Kremnička. Vďaka ich zaangažovaniu zostala značka FK Dukla stále pri živote a po jednoročnej odmlke sa vrátila späť do druhej najvyššej súťaže. V lete do tímu pribudli bývalí hráči, ktorí obliekali banskobystrický dres ešte v časoch, keď brázdila prvoligové vody. Jedným z nich je stopér Ľuboš Kupčík. „Odišiel som pred šiestimi rokmi, aj preto je pre mňa česť, že môžem opäť obliekať dres Banskej Bystrice. Klub síce je druholigový nováčik, ale viacero chalanov má za sebou odohraných veľa ligových zápasov, takže my sa tak nevnímame,“ prezradil pre ProFutbal.sk rodák z Trstenej.

Druholigová ouvertúra na Záhorí nevyznela pre hostí vôbec zle, prvý polčas odohrali bez gólov a až do záverečných minút boli na dostrel vyrovnávajúceho gólu. „Skalica bude stále patriť medzi špičku druhej ligy. Predtým pôsobila rok vo Fortuna lige, naposledy len tesne neprešla cez baráž vyššie. O to viac sme sa tešili na tento zápas. Chceli sme niečo uhrať, lebo kvalita tu je, máme dobrých futbalistov. Myslím si, že sme odohrali vyrovnané stretnutie, šance mali oba celky. Domáci využili o jednu viac a vyhrali,“ priznal 29-ročný futbalista, ktorý strávil šesť rokov po odchode z Dukly v neďalekej Podbrezovej.

Ľuboš Kupčík po šiestich rokoch opäť v banskobystrickom drese (foto: nazahori.sk)
Ľuboš Kupčík po šiestich rokoch opäť v banskobystrickom drese (foto: nazahori.sk)

Naspäť ho priviedli aj pozitívne referencie od terajších spoluhráčov o samotnom fungovaní klubu. „Bývam priamo v Banskej Bystrici. Celkom sa mi tu pozdáva, začali to robiť noví ľudia. Vyzerá to zatiaľ korektne a dúfam, že to bude takto pokračovať. Chalani, ktorí tu pôsobia dlhšie mi hovorili, že všetko funguje tak, ako má. Zatiaľ sa neobávam ničoho,“ pôsobil Kupčík aj napriek prehre relatívne pozitívne naladený, pričom ešte viac pookrial pri zmienke o dejisku domácich zápasov Dukly. Malý štadiónik v Kremničke vymenia za Štiavničky: „Síce sa na nich dlhý čas nič nezrekonštruovalo, ale futbal na Štiavničky jednoducho patrí. Myslím si, že aj ľudia nás tam prídu podporiť v hojnejšom počte.“

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Najnovšie z klubu: Skalica

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk