ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Slovan začal Európu podobne ako pred rokom, Ševela: Hráči si nemôžu robiť, čo si zachcú
zdroj: TASR

Slovan začal Európu podobne ako pred rokom, Ševela: Hráči si nemôžu robiť, čo si zachcú

Belasí vykročili na európsku púť správnou nohou. Zodpovednosti sa neboja, pozíciu favorita neodmietajú, ale čelia jej. Po gólovej explózii a prvom, hoc povinnom úspechu poskytol tréner Martin Ševela exkluzívny rozhovor pre špecializovaný portál ProFutbal.sk.

Slovan v minulej sezóne skoro identicky rozniesol Pyunik Jerevan (5:0 a 4:1), v nasledovnom meraní síl ale hanebne podľahol kodanskému Lyngby. „Čo bolo pred rokom, to je minulosť,“ mávol rukou tréner Martin Ševela, ktorý v tom čase ešte nebol pri kormidle mužstva. Pri svojej premiére so Slovanom na európskej pôde začal ľahkým moldavským sústom, povinným pred cieľom skupinovej fázy. „Tento tím je silný. To môžem povedať, našim cieľom je dostať sa čo najďalej. Do akej miery nás preverili Moldavci zostáva otázne, nechcel by som znevažovať kvality súpera. S výsledkom môžem vyjadriť spokojnosť, splnili sme cieľ a neinkasovali sme, naopak gólov sme dali päť, pričom boli aj ďalšie šance. Zostávame však pokorní a skromní,“ nechal sa počuť po stretnutí.

„Deň pred zápasom som sa pýtal jedného pána na marketingovom oddelení na návštevu. Povedal mi, že predpokladá dve tisícky. Povedal som si, že to by bolo zaujímavé, no a napokon sa tribúny zaplnili ešte o tretinu viac. Je to výborné, lebo futbal sa hrá práve pre ľudí a myslím si, že na našu hru sa dalo pozerať, bolo tam dostatok šancí i striel. Máme čo predviesť, som rád, že ľudia odchádzajú spokojní.“

Prvé kvalifikačné kolo bolo pre Slovan majstrovským tréningom. Aj napriek tomu si z neho tréner Ševela odnáša poznatky do prípravy. „Určite nám niečo dal, ukázal totiž aj stránky, kde sme v určitých herných situáciách poľavili a neboli dostatočne koncentrovaní. Už druhý polčas v Moldavsku nebol jednoduchý, museli sme sa z toho poučiť. Aj v odvete sa vyskytli úseky hry, kde sme mali zbytočné straty jednoduchých lôpt. Ak chceme hrať atraktívny a dominantný futbal, musíme energiu využívať hlavne v ofenzíve, nie míňať ju na bránenie po vlastných chybách. Z určitého hľadiska je dobré, že sa niečo obdobné vyskytlo teraz, keďže na tieto detaily môžem hráčov upozorniť. Kvalitnejší súper by nás totiž potrestal, čo by nás mohlo stáť naše ciele,“ upozorňuje ambiciózny kouč.

Martin Ševela (ŠK Slovan Bratislava)
TASR

Aj tieto faktory mali za následok jednu zmenu v základnej zostave, na lavičke zostal od začiatku Joeri de Kamps. „Išlo o zmenu na pozícii defenzívneho stredového hráča, kam sa posunul Nono a do stredu poľa sa vrátil Ibrahim Rabiu. Joeri mal v prvom zápase na svedomí spomínané straty lôpt a súper sa z nich dostával do šancí. Ak chce do budúcna hrať, musí plniť úlohy, ktoré sú mu zverené. Vtedy je výborný. Nemôže si však robiť na ihrisku čo chce. Nikto si to nemôže dovoliť. Preto dostal toto memento, aby sa to neopakovalo,“ kritizoval tréner belasých, ktorého teší návrat Rabiua. „Stále to však nie je taký Rabiu, akého poznáme. Hoci predvádzal fintičky a zabával divákov, čo je dobré, potrebujeme ešte pracovať, aby bol pravý motor mužstva.“

Určité zmeny sa dajú očakávať aj vo víkendovom stretnutí na ihrisku Zlatých Moraviec, kde Slovan otvorí fortunaligový ročník. V tomto momente ešte nie je isté či pri tom bude dvojica Rundič – Savičevič, pri ktorých klub rieši konkrétne ponuky. „Pokiaľ bude záujem o hráča Slovana a kluby sa dohodnú, nikomu nebránime v odchode. Máme dostatočne široký káder, aby sme zaplátali dieru po spomínaných hráčoch. Čo sa týka zostavy, veľa napovie aj zdravotný stav. Nebudeme však kalkulovať, opäť nastúpia tí najlepší. ViOn je nepríjemný súper, prišla tam skúsenosť, hoci ešte sa určite musia zohrať. My si ideme po tri body a dobre sa naladiť na Európsku ligu,“ povedal Ševela, ktorého zverencov čaká budúci týždeň maltský Balzan. „Doma vsietili štyri góly, istú kvalitu do ofenzívy majú. Jej nositeľmi sú predovšetkým cudzinci. Očakávam náročnejší duel, no budeme v ňom opäť favoritmi my,“ zakončil.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Slovan Bratislava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

HOKEJ.sk