ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Slovenské tímy v Európe stopercentné, kto ich čaká teraz?
zdroj: twitter/UEFA Europa League

Slovenské tímy v Európe stopercentné, kto ich čaká teraz?

Úspešné prvé meranie síl na európskej scéne zvládli všetci štyria účastníci Fortuna ligy na výbornú a postúpili. Pozrite si prehľad ich súperov v 2. kvalifikačnom kole Ligy majstrov, respektíve Európskej ligy.

FC Spartak Trnava

Majster z uplynulej sezóny bez väčších problémov postúpil cez bosnianskeho súpera HŠK Zrinjski Mostar, po domácom víťazstve (1:0) dokončil postupovú povinnosť na Štadióne pod Bijelim Brijegom (1:1). Po postupe sa v 2. kvalifikačnom kole Ligy majstrov predstaví proti poľskému klubu Legia Varšava, ktorý nedal šancu írskemu Cork City (0:1, 0:3). Prvý zápas sa odohrá vo utorok 24. júla o 21.00 hod. v Poľsku, odveta o týždeň neskôr v utorok 31. júla o 20.45 hod. na Štadióne Antona Malatinského. Vypadávajúci zostúpi do 3. kvalifikačného kola druhej najprestížnejšej európskej pohárovej súťaže.

Zaujímavosťou je, že zo spomínaného poľkso-írskeho súboja vypadávajúci smeroval priamo do 3. kvalifikačného kola Európskej ligy, vzhľadom na nepomer tímov bol vybraný náhodne. Cork City tak čakajú dva týždne európskej prestávky.

ŠK Slovan Bratislava

Vicemajster má za sebou povinnú jazdu proti moldavskému protivníkovi Milsami Orhei (4:2, 5:0). Po postupe bude v 2. kvalifikačnom kole Európskej ligy súperiť s maltským celkom FC Balzan, ktorý napriek prehre v odvete nedopustil prekvapenie proti azerbajdžanskému FC Keşla (4:1, 1:2). Prvý zápas sa odohrá vo štvrtok 26. júla na Malte, odveta na Pasienkoch je naplánovaná na štvrtok 2. augusta. Čas stretnutí bude dohodnutý neskôr.

FC DAC 1904 Dunajská Streda

Bronzový celok minulej sezóny pripravil svojim fanúšikom veľkú drámu proti gruzínskemu Dinamu Tbilisi. Po domácej remíze (1:1) sa trápili na horúcej pôde a o víťazstve rozhodol dvomi gólmi Bayo až v záverečnej päťminútovke a nadstavenom čase (2:1). Po postupe sa v 2. kvalifikačnom kole Európskej ligy postaví proti bieloruskému tímu Dinamo Minsk, ktoré sa natrápilo s írskym Derry City (2:0, 1:2). Prvý zápas sa odohrá vo štvrtok 26. júla na štadióne DAC, odveta v Minsku vo štvrtok 2. augusta. Čas stretnutí bude dohodnutý neskôr.

AS Trenčín

Víťaz historicky prvého play off o miestenku v pohárovej Európe sa nenechal zahanbiť proti čiernohorskému protivníkovi FK Budúcnosť Podgorica, po víťazstve vonku (2:0) doklepol postup v prechodnom domove na Myjave (1:1). Po postupe sa v 2. kvalifikačnom kole Európskej ligy postaví proti poľskému súperovi Górnik Zabrze, ktorý nemal ľahkú úlohu s albánskym Zaria Bǎlți (1:0, 1:1). Prvý zápas sa odohrá vo štvrtok 26. júla v Poľsku, odveta na štadióne Spartaka Myjava zase vo štvrtok 2. augusta. Čas stretnutí bude dohodnutý neskôr.

Najnovšie z klubu: Trenčín

Pozri viac

Najnovšie z ligy:

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk