ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Nový názov, posily, vízia, no bez štadióna. Hráči chcú drať trenky za Sereď
zdroj: TASR

Nový názov, posily, vízia, no bez štadióna. Hráči chcú drať trenky za Sereď

Nováčik Fortuna ligy 2018/2019 zo Serede vstupuje do preň historického obdobia odhodlaný, s novým kádrom a víziou vybudovania nového štadióna. Keďže ten terajší nespĺňa licenčné náležitosti, ŠKF iClinic Sereď bude najskôr hrávať v Myjave a neskôr by sa chcel presťahovať do Nitry.

Vo štvrtok pred médiá na oficiálnej predsezónnej tlačovej konferencii predstúpili Miloš Hecht, člen Dozornej rady ŠKF Sereď, hlavný tréner Michal Gašparík st., kapitán Martin Mečiar a obranca Ľubomír Michalík, bývalý reprezentant SR.

"Klub je pripravený na Fortuna ligu. Získali sme generálneho partnera pre Sereď ako klub, meníme názov, to je najpodstatnejšia novinka. Z ŠKF Sereď sa stáva ŠKF iClinic Sereď, takto budeme vystupovať aj v médiách. Doba kontraktu je uzatvorená na jeden ročník. Keďže náš štadión nevyhovuje tvrdým podmienkam, hrať budeme v Myjave. S pánom Halabrínom sme sa dohodli za chvíľu, korektne a touto cestou sa mu chceme poďakovať. Keďže vieme, že Sereď a Myjavu delí 65 km, hľadáme aj iné riešenia pre našich fanúšikov. Mohla by ním byť Nitra, tá ale ešte nemá dostavaný štadión, chceli by sme sa však tam presťahovať. Nitra je 15 minút po diaľnici, ak všetko pôjde dobre, chceli by sme tam hrať od tretieho či štvrtého kola," povedal Hecht a na margo klubových ambícií dodal: "Nechceme byť fackovacím panákom. Chceme, aby bol futbal v Seredi, a aby sa tu hral pekný futbal. Do budúcna počítame so štadiónom s troj- až štvortisícovou kapacitou s rozpočtom 2,5 až 3 milióny eur."

Michal Gašparík st.
Tréner ŠKF Sereď Michal Gašparík st. (foto: TASR)

Sereď pôjde do súťaže s kádrom, ktorý si vybojoval postup doplnený viacerými novými futbalistami. "Chceli sme postúpiť, chalani boli súdržní a povedali sme si, že chceme do ligy. V spolupráci s vedením sa to naplnilo. Teraz sme tu pred štartom najvyššej ligy. Zmeny v kádri sa udiali. Odišli dvaja ofenzívni hráči Popin a Vávra. Brankár Ružinský išiel do Slovana. Nahradili sme ho brankárom zo slovinskej ligy, je to reprezentant Nigérie do 23 rokov. Dúfame, že bude posila. Prišli skúsení hráči, ktorí už ligu hrali. Sú to Hučko zo Žiliny, Menich z Ružomberku, vrátil sa Militosjan. A prišli aj Gatarič a Aldo Baez. Či budú posily, to sa len ukáže. Sme vystužení, všetko ale ukáže samotná liga. Aká bola príprava? Ak v lige budeme vyhrávať a bodovať, tak bola dobrá," vyjadril sa kouč Gašparík.

Za hráčsku kabínu dostali slovo kapitán Mečiar a Michalík. "Musíme byť naštartovaní od úplného začiatku. Všetci sme odhodlaní na sto percent. Zostali sme dosť pokope a chceme zodrať 'trenky' za Sereď. Povedal som už, kde bude hrať Sereď, tam bude horieť trávnik," vyslal súperom odkaz kapitán. "Je to pre mňa výzva. Bol som súčasťou tímu, ktorý si ligu vybojoval. Máme skvelú partiu, nikto sa nad nikoho nevyvyšuje. Všetci ideme od nuly. Ja si chcem užiť každý jeden zápas, v ktorom dostanem šancu. Mám víťaznú mentalitu ako aj všetci, čo sme tu. Musíme byť zodpovední," uviedol Michalík.

Káder nováčika ŠKF iClinic Sereď na FL 2018/2019:
Brankári:
David Samuel Nwolokor, Pavol Penksa
Obrancovia:
Tidiane Djiby Ba, Ľubomír Michalík, Martin Mečiar, Matej Loduha, Jozef Menich, Tomáš Hučko, Bankole Adekuoroye
Stredopoliari:
Filip Pankaričan, Denis Ventúra, Rudolf Bilas, Dávid Baša, Nikola Gatarič, Róbert Richnák, Aldo Omar Baéz
Útočníci:
Adam Morong, Ľubomír Ulrich, Vahagn Militosjan, Denis Bosý

odchody: Matúš Ružinský (Slovan), Lukáš Mihálik (Trnava), Ľuboslav Laura (L. Mikuláš), Saša Popin (Nitra)

príchody: Nwolokor (Rijeka), Hučko (Žilina), Menich (Ružomberok), Gatarič (Prešov), Militosjan (Nitra), Baéz (Podbrezová).

Vedenie a realizačný tím:
prezident klubu: Róbert Stareček
generálny manažér: Dušan Heriban
športový riaditeľ: Roman Čavojský
hlavný tréner: Michal Gašparík
asistent trénera: Marián Šarmír
tréner brankárov: Sameh Sabry Abdallah Nawar
vedúci mužstva: Peter Farkaš
maséri: Libor Chrenko a Matej Chrenko

Najnovšie z klubu: Sereď

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk