ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Lupták mal pokračovať v Senici, ale všetko je inak: Za dobrotu na žobrotu
zdroj: TASR

Lupták mal pokračovať v Senici, ale všetko je inak: Za dobrotu na žobrotu

Po úspešnej baráži žiarili Seničania šťastím. Jedným z nich bol aj Lukáš Lupták, ktorý nastúpil v oboch barážových zápasoch proti Skalici v základnej zostave. V senickom kádri však po sezóne nezostal kameň na kameni a väčšina slovenských hráčov sa rozpŕchla do iných klubov.

Jednu z výnimiek mal tvoriť Lukáš Lupták, ktorý bol ústne dohodnutý na pokračovaní spolupráce. „V júni som telefonoval s pánom Šnegoňom a Caanenom, pýtal som sa ich, čo bude ďalej. Povedali mi, že sa nemám obávať a stopercentne zostanem v Senici. Podpis zmluvy sa však odďaľoval, stále mi pán Caanen hovoril, že nevie koľko mi môže ponúknuť. Pritom medzitým podpisoval zahraničných hráčov. Volali mi napríklad z Popradu a iných mužstiev, ktoré chceli, aby som tam prišiel. Všetko som odmietol, počítal som s tým, že budem aj naďalej na Záhorí. Momentálne nemám nič, som voľný hráč. Za dobrotu na žobrotu,“ povzdychol si pre ProFutbal.sk 27-ročný krídelník.

„Podľa mňa keby Caanen chcel, tak mi mohol pred koncom júna na rovinu povedať, že so mnou nepočíta a našiel by som si nový klub. Som z toho sklamaný, veď Senici sme k záchrane vo Fortuna lige pomohli aj my, Slováci,“ povedal Lupták. Zmluva mu na Záhorí vypršala 30. júna a preto najskôr nastúpil aj do letnej prípravy. „Okolo 10. júna nám oznámili, že príprava začne 18. Vtedy ešte nebolo isté, či Venezuelčania preberú klub, ale mal som platnú zmluvu, tak som prišiel.“

Senica - Prešov (Bartek, Lupták)
Senica - Prešov (Bartek, Lupták) (TASR)

Lupták si počas leta okrem márneho čakania na zmluvu stihol aj vyložiť nohy v prímorskom rezorte. „Hneď po baráži som šiel s priateľkou na dovolenku do Turecka. Poriadne som si oddýchol, užíval som si ničnerobenie. Potom som strávil čas aj s rodinou na Slovensku,“ prezradil nám ružomberský odchovanec a vzápätí sa ešte jednou myšlienkou vrátil do predošlej sezóny: „Počas jari bolo v kabíne všetko výborné, sadli sme si aj so zahraničnými hráčmi. Zachránili sme sa, hoci to nikto nečakal, ale teraz sa to všetko rozpadlo. Čo sa týka financií, ešte mi niečo dlžia, ale vraj to v najbližšom čase doplatia...“

Lukáš Lupták strávil mládežnícke roky v Ružomberku a v drese miestneho MFK pričuchol k ligovému futbalu. Nastúpil zaň na 106 zápasov. Pred októbrovým príchodom do Senice pôsobil aj v okolitých krajinách, najhlbšiu brázdu vytvoril v Baníku Ostrava, kde si na jeseň 2016 pripísal dvanásť štartov.

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Najnovšie z klubu: Senica

Pozri viac

Najnovšie z ligy:

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk