ProFutbal.sk ProFutbal.sk

II. liga láka streamami i návratom bášt: Vyššia kvalita a atraktivita
zdroj: FC Petržalka-fb

II. liga láka streamami i návratom bášt: Vyššia kvalita a atraktivita

Celoslovenská II. liga so šestnástimi mužstvami odštartuje novú sezónu v piatok od 17.30 atraktívnym duelom Lokomotívy Košice s nováčikom FC Petržalka. Začiatok ligy spustí sériu živých prenosov na internete, ktorými chce Slovenský futbalový zväz (SFZ) zvýšiť atraktivitu druhej najvyššej súťaže.

Pomôcť k vyššiemu záujmu by mal historický odkaz nováčikov. Okrem Lipian postúpili do II. ligy aj Petržalka, Dubnica, Dukla Banská Bystrica a z najvyššej súťaže vypadol Prešov. „Teší ma, že sa do súťaže vrátili futbalové bašty. Určite to zvýši úroveň ligy i jednotlivých zápasov," povedal predseda Asociácie klubov druhej futbalovej ligy Norbert Csutora a pokračoval v navnaďovaní priaznivcov: „V spolupráci so SFZ sa budeme snažiť priviať nový vietor do druhej ligy. Chceme ju zatraktívniť, veríme, že k tomu nám dopomôžu aj živé prenosy zo zápasov. Prajeme si, aby si fanúšikovia našli cestu k sledovaniu zápasov na internete. Budeme sa snažiť rozvíjať naše myšlienky a nápady."

Logo II. ligy. (sfz)

Výkonný riaditeľ druholigovej asociácie Milan Lônčík si zaželal: „Chceme, aby liga bola kvalitná a dôstojná súťaž, aby sa prvé mužstvo následne dobre etablovalo v prvej lige. Verím, že veľké kluby budú mať pozitívny vplyv na divákov a prilákajú ich na štadióny.“ Internetové prenosy si diváci budú môcť pozrieť na webe futbalnet.sk, pre ktorý predseda komisie pre riadenie II. ligy Miroslav Richtárik predstavil model súťaže: „Bude to celoslovenský model so 16 účastníkmi a verím, že aj s rovnakým počtom klubov skončíme - nikto sa neodhlási. Víťaz má právo postupu do najvyššej súťaže, ak dokáže prejsť skráteným licenčným konaním. Druhý v tabuľke má právo baráže s predposledným klubom prvej ligy."

Z druhej ligy vypadne štvorica tímov, ktoré nahradia víťazi tretích líg - východ, stred, západ, Bratislava. V minulej sezóne ako víťaz postúpila do Fortuna ligy Sereď, Skalica neuspela v baráži so Senicou.

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk