ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Dunajská Streda oznámila meno nového trénera!
zdroj: Peter Hyballa. (fcdac.sk)

Dunajská Streda oznámila meno nového trénera!

Dunajská Streda v pondelok predstavila nového trénera, ktorým sa stal Peter Hyballa. Funkcie sa ujme v prvom ligovom kole proti Podbrezovej. V odvete 1. predkola Európskej ligy na pôde Dinama Tbilisi (prvý zápas 1:1) povedie mužstvo pri svojej derniére Marco Rossi. Taliansky kouč, ktorý Dunajskú Stredu doviedol do pohárovej Európy, sa následne ujme kormidla pri maďarskej reprezentácii.

Peter Hyballa začínal s trénerskou kariérou už ako 22-ročný, pracoval s juniorkou v Bocholte. V Nemecku si spravil meno ako mládežnícky tréner, viedol Wolfsburg, Leverkusen či Borussiu Dortmund. Pracoval s hráčmi ako Mario Götze, Emre Can, Son Heung-min alebo Julian Brandt. V 34 rokoch bol ako najmladší profesionálny tréner v Nemecku asistent v druholigovom Aachene, rovnakú pozíciu neskôr zastával v Leverkusene. Na seniorskej úrovni začínal v roli hlavného trénera v namíbijskom Ramblerse, viedol i nemecký Aachen, rakúsky Sturm Graz či naposledy holandský NEC Nijmegen. Pro licenciu získal pred trinástimi rokmi v prestížnej nemeckej trénerskej škole a práve tu v posledných mesiacoch pôsobil ako lektor. Ako šéfinštruktor DFB mal jednu z vedúcich úloh vo vzdelávaní nemeckých trénerov.

„Počas rozhovorov s novým koučom sme nadobudli pocit, že ide o skutočného odborníka a profesionála, ktorý má veľkú chuť pracovať s naším mužstvom a odovzdať mu svoje nemalé skúsenosti. Pre nás bol dôležitý jeho profil. Počas svojej kariéry pracoval najmä s mladými mužstvami a z pohľadu preferovaného herného štýlu je flexibilný, čo môže byť dobrým základom pre kontinuitu po práci Marca Rossiho. Pôsobil vo viacerých veľkokluboch, zblízka spoznával ich filozofiu, ktorá je blízka aj nám. Sú to vysoká intenzita v zápasoch aj tréningoch a pressing, teda typické črty nemeckého futbalu, ktoré vďaka Jürgenovi Kloppovi poznáme aj z Anglicka. V skratke, pri výbere Petra Hyballu bola dôležitá kombinácia jeho teoretických znalostí najmä z nemeckého futbalového prostredia, dlhoročná práca s mládežou a mladými hráčmi a skúsenosti z top klubov. Presvedčili sme ho naším projektom, vďaka čomu sa rozhodol opustiť svoj post na Nemeckom futbalovom zväze a prijať našu výzvu. Želáme mu, aby sa u nás rýchlo udomácnil a dokázal s tímom dosiahnuť vytýčené ciele,“ vyhlásil pre klubový web Jan Van Daele, športový riaditeľ DAC-u.

S kormidelníkom prichádza do Dunajskej Stredy aj nový trénerský štáb. Asistentmi Petra Hyballu budú Remco ten Hoopen a Admir Kozlic, data a video analytikom Maik Drzensla a rolu kondičného trénera preberá Laura Stosno. Trénerom brankárov bude naďalej Martin Raška a nezmenené zostávajú aj zvyšné posty v realizačnom tíme.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Dunajská Streda

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk