ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Podozrenia z korupcie: Známe sú ďalšie desiatky mien, vrátane Gešnábela
zdroj: Rudolf Maškurica/mfkruzomberok.sk

Podozrenia z korupcie: Známe sú ďalšie desiatky mien, vrátane Gešnábela

V posledných týždňoch prebieha na Slovensku rozsiahle vyšetrovanie pre podozrenia zo športovej korupcie. Okrem niekoľkých klubových predstaviteľov sa prípad dotkol aj najvyššej súťaže, kde si pravdepodobne tak skoro nezahrá ani útočník Róbert Gešnábel.

V súčasnosti hráč Ružomberka sa mal previniť ešte počas pôsobenia v Zlatých Moravciach, Slovenský futbalový zväz (SFZ) už predtým pozastavil činnosť aj obrancovi ViOn-u Michalovi Pintérovi. V prípade dvadsaťšesťročného ofenzívneho futbalistu sú dôvodom podozrenia z ovplyvňovania zápasov za účelom výhry v stávkovaní. Predmetom vyšetrovania sú nasledovné tri zápasy z uplynulých dvoch ročníkov: 
FC ViOn Zlaté Moravce - AS Trenčín (0:2, hraný 1. 4. 2017, sezóna 2016/2017)
FC ViOn Zlaté Moravce - ŽP Šport Podbrezová (1:0, 23. 9. 2017, sezóna 2017/2018)
FC DAC 1904 Dunajská Streda - FC ViOn Zlaté Moravce (3:3, 9. 12. 2017, sezóna 2017/2018)

Národná kriminálna agentúra (NAKA) minulý týždeň zatkla dvadsať ľudí v Banskobystrickom kraji a následne ich obvinila zo športovej korupcie. Na základe týchto informácií disciplinárna komisia uložila predbežné ochranné opatrenie dočasného pozastavenia činnosti dvadsiatim funkcionárom, rozhodcom a delegátom, menovite sú to František Bán, Ladislav Pásztor, Ľubomír Bulla, Oliver Doval, Rastislav Gonda, Milan Dolník, Ján Grenčík, Vladimír Ľupták, Ľubomír Konečný, Stanislav Kučera, Vladimír Kosec, Michal Chudý, Dávid Šimonovič, Ján Majsniar, Štefan Bálint, Róbert Kolka, Juraj Randlisek, Pavel Beťko, Radovan Baník a Dezider Ferenc. 

Predmetom vyšetrovania je šesť zápasov stredoslovenských regionálnych súťaží. Komisia v súvislosti s prípadom začala konanie aj voči klubom TJ Santrio Láza, TJ Tatran Krásno nad Kysucou, TJ Sklotatran Poltár, ŠK Závažná Poruba, TJ Baník Kalinovo a MŠK Tisovec. Motívom manipulácie výsledkov mala byť výhra v stávkovaní. Vyšetrovanie orgánov činných v trestnom konaní bude naďalej prebiehať paralelne s disciplinárnym konaním. Nové fakty uviedol zväz prostredníctvom svojho oficiálneho webu

Najnovšie z klubu: Ružomberok

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk