ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Riaditeľ Juventusu: Klub neinicioval príchod Ronalda
zdroj: Silueta Cristiana Ronalda. (FC Juventus/instagram)

Riaditeľ Juventusu: Klub neinicioval príchod Ronalda

„Bol to správny krok. Šampiónov nikdy neunavia nové výzvy,“ odkázal Cristianovi Ronaldovi na sociálnej sieti legendárny Pelé. Prestup Portugalčana prináša nové výzvy pre všetky strany. Juventus sa s hviezdnym esom pokúsi o prvý triumf v Lige majstrov po takmer štvrťstoročí, Ronaldo ju môže vyhrať v treťom klube (prvý titul s Manchestrom United), Real Madrid bude chcieť s novou generáciou prerušiť nadvládu Barcelony v La Lige. Transfer krídelníka či útočníka z Madeiry zostane zrejme najväčšou prestupovou bombou tohto leta. Ako sa rodil jeho príchod do Talianska?

Juventus sa o Ronalda zaujímal ešte keď mal osemnásť rokov. Mladík Sportingu Lisabon vtedy prestúpil do Anglicka. „Stará dáma“ ho zvábila až o pätnásť rokov neskôr. Vedenie Juve zaňho podľa Transfermarktu zaplatilo 117 miliónov eur, za jednu sezónu podľa štvorročného kontraktu zarobí 30 miliónov. Obrovské čiastky za 33-ročného hráča. Nie, pokiaľ ste Cristiano Ronaldo a investíciu svojmu zamestnávateľovi vrátite už svojou prítomnosťou. CR7 je nielen pätnásobný najlepší futbalista planéty, no aj obrovská marketingová značka. Aj na základe toho majitelia klubu, ktorý napriek bláznivým čiastkam konkurencie v ostatných rokoch investuje snáď najrozumnejšie spomedzi gigantov, neváhali vytasiť peňaženku. Avšak, transfer sami neiniciovali.

„Zásluhy na tomto všetkom patria samotnému hráčovi a akcionárom klubu. Bol to Ronaldo, kto prvý veril tomuto projektu a kto ho spustil. On si vybral Juve. Keď sme pochopili, že môžeme využiť svoju príležitosť, akcionári prestup podporili. Bola to skvelá tímová práca,“ kvitoval riaditeľ Juventusu Giuseppe Marotta. Na začiatku všetkého stál Ronaldov spoluhráč z reprezentácie Joao Cancelo, ktorý po vlaňajšom hosťovaní v Interi Miláno prestúpil z Valencie práve do Juventusu. „Do kontaktu s Ronaldom sme sa dostali počas rokovaní s Cancelom, ktorý má rovnakého agenta - Jorga Mendesa,“ odhalil pre Corriere della Serra Marotta.

Najnovšie z klubu: Valencia

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Španielsko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk