ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Trofej domov nepríde, no Southgatovi muži sú hrdinovia
zdroj: TASR/AP

Trofej domov nepríde, no Southgatovi muži sú hrdinovia

It´s coming home, spievali anglickí fanúšikovia veriac, že ich miláčikovia na tohtoročnom svetovom šampionáte v Rusku dokráčajú až k vysnenému prvenstvu. Jazda zverencov trénera Garetha Southgatea sa ale skončila ešte pred bránami finále. Angličania v stredu večer v dramatickom dueli podľahli Chorvátom 1:2 po predĺžení. Domov tak privezú maximálne bronzové medaily.

Zatiaľ, čo na predošlých turnajoch sa konkurenti Anglicku smiali a fanúšikovia nad tímom lámali palicu, dnes je všetko inak. Gareth Southgate dal dokopy tím mladých a podceňovaných hráčov, ktorí prekročili svoj tieň. Nehľadiac na súperov, prinajhoršom štvrté miesto bude pre kolísku futbalu na MS 2018 úspechom. Uvedomujú si to i priaznivci Albiónu, ktorí počas celého turnaja stoja za mužstvom a či už priamo v Rusku, alebo z Ostrov, mu dodávajú potrebnú energiu.

Dôkazom je video, ktoré sa deň po prehre Anglicka s Chorvátskom šíri po sociálnych sieťach. Skupina priaznivcov zostala vo svojom sektore vyše hodinu po stretnutí a neúnavne skandovala a spievala známe chorály. Hráči a tréner Southgate po tom, ako dali rozhovory novinárom, prišli fanúšikom ešte raz poďakovať.

zdroj: Twitter

„Sklamanie, no zároveň spokojnosť s vystúpením Anglicka na svetovom šampionáte. Národný tím predčil všetky očakávania. Gratulujem. Southgatovi muži sú hrdinovia, nemajú sa vôbec za čo hanbiť. Tento mladý tím ešte nepovedal konečné slovo. Už teraz sa môžeme tešiť na MS 2022 v Katare!“ burcuje mladú družinu legendárny kanonier Alan Shearer.

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Najnovšie z klubu: Anglicko

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Anglicko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Video & Foto

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk