ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Bojovník Murcko sa opäť radoval z gólu, osobnosti mu držia palce
zdroj: youtube.com/hattrickagency

Bojovník Murcko sa opäť radoval z gólu, osobnosti mu držia palce

Napriek ťažkému osudu sa nevzdáva. Talentovaný futbalista Martin Murcko koncom minulého roka po autonehode bojoval o život, dnes opäť behá po zelených trávnikoch a bojuje o návrat do vrcholového futbalu. Slovenský mládežnícky reprezentant verí, že sa mu podarí dostať sa z ťažkých zranení a naplno sa zapojiť do futbalového kolotoča. Svoje umenie predviedol i na nedávnom exhibičnom podujatí, na ktorom sa stretol s osobnosťami ako Martin Jakubko, Marián Kurty či Vladislav Palša.

V Murckovej rodnej obci Kurima zorganizovala Hattrick Agency v spolupráci s obcou Kurima a OFK 2010 Kurima exhibičný Memoriál Jozefa Murcka. Žiaľ, otec Martina a jeho brata Jakuba, len dva mesiace po synovej nešťastnej tragédii, vo veku 55 rokov podľahol ťažkej chorobe. Turnaj ovládol Showbiznis team, ktorý vo finále zdolal OFK 2010 Kurima. Na treťom mieste sa umiestnil TJ Mier Poliakovce. Radosť zo streleného gólu po dlhej dobe pocítil i Martin Murcko.

Martin Jakubko
Prvoradé je zdravie, odkazuje Martin Jakubko (foto: Jaroslav Šivec)

„Bol to skvelý turnaj, ďakujem všetkým, organizátorom, i ľuďom, ktorí prišli na Memoriál. Cítil som sa výborne, sú to neopísateľné pocity. Veľmi som chcel streliť gól, čo sa mi nakoniec aj podarilo. Ďakujem,“ neskrýval radosť Martin Murcko, ktorý v ostatných týždňoch úspešne ukončil druhý ročník na Gymnáziu, a tak si dnes môže užívať zaslúžený oddych, leto a predovšetkým milovaný futbal. „Už sa to s ním nedá vydržať, tak som mu dovolila u nás na dedine ísť na tréning, ale zatiaľ len veľmi opatrne,“ prezradila ešte v máji Martinova mama.

Futbal je pre talentovaného mladíka všetkým. Palce pri návrate mu držia i osobnosti na čele s Martinom Jakubkom. „Prajem mu hlavne veľa zdravia. Bohužiaľ, osud mu nadelil takúto tvrdú ranu, ale vidím, že Maťo sa s tým veľmi dobre vyrovnáva. Držím mu palce. Momentálne je pre neho najdôležitejšie zdravie. Možno nás raz všetkých prekvapí a uvidíme ho behať po ligových trávnikoch. Dúfam, že bude zdravý, nech mu to kope!“ zaprial Martinovi niekdajší reprezentant, ktorý v minulej sezóne dopomohol Chminianskej Novej Vsi k postupu do piatej ligy. 

Vladislav Palša
Je to mladý, silný človek. Myslím si, že sa z toho dostane, a že ho ešte uvidíme na zelených trávnikoch, verí Vladislav Palša (foto: Jaroslav Šivec)

„Pre celý kurimský futbal a pre Martinovu rodinu to bol veľký a významný deň,“ povedal pre ProFutbal.sk na margo Memoriálu Jozefa Murcka 36-ročný veterán Vladislav Palša. „Martinovi držím palce, nemá to ľahké. Má však veľkú podporu nielen doma, ale i v celej Kurime a od ľudí po celom Slovensku, ktorí ho poznajú a fandia mu. Je to mladý, silný človek. Myslím si, že sa z toho dostane, a že ho ešte uvidíme na zelených trávnikoch,“ dodal obranca druholigového FK Poprad.

“Žiaľ, v živote sa stávajú aj také veci, nikto to nevidí rád. Prajem Maťovi predovšetkým trpezlivosť. Je to momentálny stav, ale ja verím, že budúcnosť bude pozitívna a Maťo sa z toho dostane. Poznám ho od jeho desiatich rokov, keď som ho z Kurimy dotiahol do Bardejova. Už vtedy to bol pozitívny mladý človek, mal svoj cieľ a za ním šiel. Verím, že ten cieľ nestratil, že sa stane božský zázrak, a že nám Martin na ihrisku ešte všetkým ukáže svoj nesporný futbalový talent,“
zaželal si niekdajší výborný stredopoliar a dnes tréner bardejovskej mládeže Marián Kurty.

zdroj: youtube.com/hattrickagency

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk