ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Žilinu posilnil talentovaný pravý bek z Ghany
zdroj: mskzilina.sk

Žilinu posilnil talentovaný pravý bek z Ghany

Mesiac potreboval na to, aby presvedčil o svojich kvalitách. Osemnásťročný ghanský obranca Benson Anang sa etabloval v kabíne i na ihrisku, a tak mu Žilinčania ponúkli päťročný kontrakt.

Odchovanec New Life Academy vyniká rýchlosťou, prvým dotykom, prihrávkou a celkovou podporou ofenzívy. „Je to jeden z mladých, talentovaných hráčov, ročník narodenia 2000. Už vyše mesiaca sa pripravoval s rezervou a následne "A"-tímom, v niektorých prípravných zápasoch naskočil a dobre sa vysporiadal so svojou úlohou. Má predpoklady hrať na pozícii pravého obrancu, potrebuje však na sebe pracovať najmä po silovej stránke. Tam vidíme jeho možný progres, dostať ho na požadovanú úroveň v súbojoch, v agresivite, v dôraze. Do budúcnosti sa ho budeme v tomto smere snažiť rozvíjať," prezradil pre klubový web „šošonov“ športový manažér Karol Belaník.

Najnovšia akvizícia klubu spod Dubňa si šancu nesmierne váži. Verí, že sa čo najskôr prebojuje do základnej zostavy. „Som veľmi šťastný, že som trénerov zaujal a môžem byť hráčom MŠK Žilina. Nie je ľahké sa presadiť medzi kvalitnými spoluhráčmi, no som rád, že sa mi to podarilo. Všetci v klube sú priateľskí a nápomocní. Samozrejme, že by som chcel postupne začať pravidelne nastupovať a pomôcť mužstvu k čo najväčšiemu počtu výhier. Tím je na vysokej úrovni, disponuje mnohými talentovanými hráčmi a má prepracovanú taktiku. Aj preto som šťastný, že môžem byť jeho súčasťou," opísal svoje prvotné pocity po podpise dlhoročnej zmluvy Anang, ktorý bude trénerovi Kentošovi k dispozícii už na prvý duel novej sezóny na pôde Michaloviec.

Najnovšie z klubu: Žilina

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Taliansko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk