ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Pozadie prvého gólu Maguireho: Dvojročná pomsta reťazcu Ikea
zdroj: twitter/Thanassis Stavrakis

Pozadie prvého gólu Maguireho: Dvojročná pomsta reťazcu Ikea

Slovo robí chlapa, to anglický stopér Harry Maguire dobre vie. Bol to práve on, ktorý v 30. minúte zaznamenal víťazný gól vo štvrťfinále proti Švédom.

Švédsko bolo pre Albion vždy nočnou morou, veď z doterajších pätnástich vzájomných zápasov nad ním vyhrali len dvakrát. Keď sa naposledy tieto dva mančafty stretli, vyhrali v roku 2012 v Štokholme domáci 4:2 po štyroch góloch Zlatana Ibrahimoviča. Teraz sa však karta obrátila, kanonierske schopnosti Ibru Švédom chýbali a do semifinále turnaja poslal Angličanov po dvadsiatich ôsmich rokoch obranca Leicesteru City.

Uplynula akurát polhodina zápasu. Young zakrútil z rohového kopu loptu presne na hlavu slabo bráneného Maguirea a dvadsaťpäťročný stopér sa pri svojom jubilejnom desiatom štarte v národnom drese prvýkrát radoval z gólu. A hneď historického. „Bol to krásny moment, v celej športovej kariére som zatiaľ taký pocit nezažil,“ rozplýval sa po stretnutí Maguire. Niet divu, že zásah do siete Švédska mal preňho špeciálnu príchuť.

V lete 2016, týždeň pred štartom majstrovstiev Európy vo Francúzsku, trávil Maguire voľný čas v pohodlí domova. Na turnaj, v ktorom inak Angličania skončili už na osemfinálovom súperovi z Islandu, ho tréner nenominoval. Dovolenku si tak užíval po svojom. Po štyroch hodinách neúprosného boja so skladaním nábytku zo Škandinávie však prehlásil, že sa Švédsku raz pomstí. Vtedy ešte nemohol tušiť, kedy svoje slová naplní, vo štvrťfinále však využil prvú možnosť na splnenie svojho sľubu.

Po ďalšej polhodine hry zužitkoval anglický tlak ešte dvadsaťdvaročný hráč Tottenhamu Dele Alli, ktorý sa tak stal po Michaelovi Owenovi druhým najmladším strelcom Albionu na majstrovstvách sveta. Teraz ich všetkých však už čaká iná úloha. Zdolať v semifinále protivníkov z Chorvátska a neskôr po finále, s trofejou v ruke, spievať: It´s coming home...

Najnovšie z klubu: Anglicko

Pozri viac

Najnovšie z ligy:

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Video & Foto

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk