ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Pre Bayern boli „vidiecke“ mužstvo, dnes sa vyrovnajú vyspelej Európe
zdroj: fcdac.sk

Pre Bayern boli „vidiecke“ mužstvo, dnes sa vyrovnajú vyspelej Európe

Dunajská Streda vo štvrtok večer po štvrťstoročí opäť vstúpi do pohárovej Európy. „Žlto-modrí“ v prvom kvalifikačnom kole privítajú na domácej pôde Dinamo Tbilisi. Majiteľ klubu Oszkár Világi verí, že na tento večer sa bude na Žitnom ostrove ešte dlho spomínať.

Začiatkom novembra roku 1988 zavítal do Dunajskej Stredy mníchovský Bayern. Na tento zápas pamätníci dodnes spomínajú. Výnimkou nie je ani Oszkár Világi, ktorý však verí, že už čoskoro podobných zápasov na Žitnom ostrove pribudne. „Atmosféra, ktorá panuje na našom štadióne, výrazne pomáha tímu k víťazstvám a úspechom. Verím, že aj proti Tbilisi budeme hrať pred vypredaným štadiónom a zažijeme futbalový sviatok. Každý, kto vo štvrtok príde na zápas, bude mať celoživotný zážitok, na ktorý nikdy nezabudne. Kiežby sa na tento zápas spomínalo ako na súboj s Bayernom. Dodnes si pamätám na tú atmosféru, ako sa ľudia už od rána chystali na zápas, mesto ním žilo. Duely v pohárovej Európe sú zážitkom na celý život. Verím, že vo štvrtok, ale aj v ďalších týždňoch, prinesieme fanúšikom veľa radosti,“ zaželal si v rozhovore pre klubový web čelný predstaviteľ DAC-u.

Dunajská Streda radosť
Dunajská Streda radosť (TASR)

Cieľom mužstva z južného Slovenska je postup do ďalšej fázy Európskej ligy. „Kľúčový bude už prvý zápas, potrebujeme sa v ňom nastaviť na správny rytmus, ktorý by nám pomohol dostať sa do druhého či tretieho predkola. Aj v európskych pohároch je to stále len futbal, ale tá atmosféra okolo neho je úplne iná. Verím, že sa nám podarí uspieť. Sme silnejší ako na konci minulej sezóny, hráči, ktorí prišli, sú ozajstnými posilami. Myslím si, že kolektív, súdržný tím a nazbierané skúsenosti z minulej sezóny nám pomôžu k tomu, aby sme boli úspešní,“ verí Világi.

Za posledné štyri roky Dunajská Streda neustále stúpa nahor. Dnes už nerieši boj o zotrvanie v najvyššej súťaži či o holú existenciu klubu. „Od novej sezóny očakávame, že budeme hrať opäť v top šestke, chceme si udržať miesto v najlepšej trojke Fortuna ligy. Po 25 rokoch budeme hrať v pohárovej Európe, v podstate ako nováčik. Za tie roky prešiel futbal, kluby, hráči a všetko naokolo veľkými zmenami. My však chceme uspieť a dostať sa čo najďalej. Spomeňme si, ako k nám pred 30 rokmi prišiel Bayern a na aký DAC vtedy narazil. Boli sme pre nich „vidiecke“ mužstvo. Ak k nám zavíta nejaké mužstvo vyššieho rangu teraz, zistí, že podmienky u nás nie sú o nič horšie ako kdekoľvek na svete. Popri zvyšku Európy sme sa zmenili aj my, a to tak, že už sme schopní odohrať medzinárodné stretnutia. V predkole bude dôležité aj šťastie. Verím, že sme dostatočne vyzretí na zápasy podobného rangu,“ dodal na záver interview pre klubový web majiteľ DAC-u, ktorý už netrpezlivo odpočítava hodiny do úvodného zápasu ročníka 2018/2019. Duel Dunajská Streda vs. Dinamo Tbilisi je v MOL Aréne na programe vo štvrtok 12. júla o 21.00 h.

Oszkár Világy
Oszkár Világy (fcdac.sk)

Najnovšie z klubu: FK DAC 1904 Dunajská Streda

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk