ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Juhoameričania v Senici pokračujú, Mentel po deviatich rokoch skončil
zdroj: TASR

Juhoameričania v Senici pokračujú, Mentel po deviatich rokoch skončil

Budúcnosť futbalu v Senici bude aj naďalej spätá s venezuelským investorom. Klub sa dohodol na pokračovaní spolupráce, ktorá prebiehala už počas jarnej časti.

"Vstupujeme do druhej fázy nášho projektu. Skupina je motivovaná nielen klubom, ale aj krajinou a mestom Senica. Budeme ešte viac komunikovať so súčasnými majiteľmi klubu, aby sme posilnili našu účasť v tomto klube," vyjadril sa pre klubový web zástupca sponzorov Ton Caanen. Tento 52-ročný Holanďan vystriedal počas zimnej prípravy na pozícii hlavného trénera Ladislava Hudeca.

Po dlhých deviatich rokoch končí svoje pôsobenie v senických farbách Miroslav Mentel. Niekdajší reprezentačný tréner brankárov si v jarnej časti 2016/2017 úspešne vyskúšal aj pozíciu hlavného trénera Senice. Rukami mu prešlo množstvo brankárov. Michal Šulla sa postupne vypracoval na jedného z najspoľahlivejších v našej lige. Naposledy Mentel viedol na Záhorí Dominika Holeca.

Miroslav Mentel
Miroslav Mentel na senickej lavičke (foto TASR)

Holec sa ešte počas sezóny na jeho adresu vyjadril takto: „Patrí medzi najlepších trénerov brankárov na Slovensku, za tým si budem stáť. Ukazuje sa to na plodoch jeho práce. Cítim, že sa pod jeho vedením každý deň zlepšujem. Dáva mi to veľa. Je to človek, ktorý povie na rovinu všetko, čo si myslí. Chyby popíše spôsobom, aby som sa z nich poučil a naďalej sa zlepšoval. Je to jeho najväčšia devíza. Má výborné brankárske tréningy, môže mi odovzdať strašne veľa pozitívnych vecí. Som neskutočne vďačný, že som dostal príležitosť pod ním pôsobiť.“

Mentel v súvislosti s ukončením pôsobenia na Záhorí skloňuje meno Ton Caanen. „Poviem to priamo, skôr sa mi vyhýbal. Poslal mi odkaz, že končím. Nemal záujem sa so mnou rozprávať. Odchod neberiem ako tragédiu, ale pokojne sme sa mohli stretnúť a rozlúčiť sa podaním ruky. V budúcnosti spoločne na kávu nepôjdeme,“ vyjadril sa rodák zo Šurian pre denník Šport.

Čo sa týka senického kádra, odišlo z neho viacero skúsených Slovákov (Brašeň, Podhorin, Práznovský, Milošovič a Vaščák). Záhoráci museli pre nedostatok hráčov zrušiť dva prípravné zápasy, ale postupom času pribudli do kádra staronové mená z Južnej Ameriky (Castaňeda, Celis, Herrera a Cuadros), Afričan Zezinho, ktorých doplnil krajný obranca Kotula. V súčasnosti sa v kádri nachádza aj legionár z Beninu Désiré Azankpo, naposledy obliekajúci dres francúzskeho štvrtoligistu SAS Épinal.

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Najnovšie z klubu: Senica

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk