ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Chystá PSG ďalší megaprestup?
zdroj: TASR/AP

Chystá PSG ďalší megaprestup?

V auguste 2017 zaplatil parížsky Saint-Germain rekordných 222 miliónov eur za Brazílčana Neymara. Dnes má údajne francúzsky majster záujem o ďalšieho hviezdneho „kanárika“, kvôli ktorému je ochotný túto obrovskú sumu ešte navýšiť.

Podľa portálu Mundo Deportivo sa PSG zameralo na 26-ročného Philippeho Coutinha z Barcelony. Ten pritom do katalánskej metropoly zamieril len v januári tohto roku po úspešnom pôsobení v Liverpoole.

Coutinho patrí medzi opory „Blaugranas“, navyše, v zmluve má stanovenú výkupnú klauzulu až vo výške 400 miliónov eur. Takúto sumu, aspoň zatiaľ, pravdepodobne žiadny klub nie je schopný ani ochotný vyplatiť. Parížania však vraj Barcelone ponúkajú štedrých 270 miliónov eur, čo by znamenalo, že rodák z Rio de Janeira by sa stal najdrahším futbalistom v dejinách.

Philippe Coutinho
Stane sa Coutinho najdrahším futbalistom na svete? (TASR/AP)

Mundo Deportivo uvádza, že príchod Coutinha by mohol v PSG udržať jeho blízkeho priateľa Neymara. Ten totiž zvažuje odchod do madridského Realu, v prípade, že Cristiano Ronaldo prestúpi do Juventusu. Zatiaľ sú ale všetky tieto transfery len v rovine špekulácií.

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Najnovšie z klubu: Barcelona

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Španielsko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk