ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Čakali veľkoklub, prišiel len dorast. Šarmír: A my sme nič neukázali...
zdroj: TASR

Čakali veľkoklub, prišiel len dorast. Šarmír: A my sme nič neukázali...

Sobota s magickým dátumom 7. 7. mala byť pre Sereď futbalovým sviatkom. Očakával sa prestížny zápas s jedným z najznámejších a najpopulárnejších mexických tímov Club América, s deväťdesiattisícovým domovským stánkom, ktorý má v kádri hráčov rangu Jeremy Menez, Oribe Peralta či Edson Álvarez. Vyberalo sa nemalé vstupné, ľudia stáli v rade ešte niekoľko minút pred výkopom.

Namiesto mexického vicemajstra sa však ľudia pozerali na útlych chlapcov s číslami dresov od 82 po 344, ktorí mali problém prihrať si trikrát po sebe a zo súbojov s urastenými Seredčanmi doslova odlietavali. Domáci sa rýchlo a jednoducho dostali do vedenia o tri góly, ľahkým sústom však pohrdli a časom sa kvalitou predvedenej hry znížili na úroveň súpera. „Ani neviem, čo povedať. Tento zápas nám neukázal nič, absolútne nič. Boli reči, že má ísť o kategóriu U23, ale myslím si, že to bola skôr U19. Čakal som viac od konfrontácie so zahraničným súperom, kvalitnejší duel, živšiu atmosféru, viac divákov, väčšie nasadenie i tempo zápasu. Prišlo mi to ako hodový medzinárodný zápas. S mojim mužstvom nie som vôbec spokojný. Veci, ktoré sme si prízvukovali, sme na ihrisku neukázali a pokyny vonkoncom nesplnili. Ťažkopádny pohyb, neskoré dostupovanie k súperovi a množstvo chýb. Máme na čom pracovať do začiatku ligy,“ okomentoval prípravný duel pre portál ProFutbal.sk asistent trénera Marián Šarmír.

Do začiatku sezóny 2018/2019 zostávajú už iba dva týždne, v sobotu na ihrisku Ružomberka sa Sereď dočká veľkej premiéry medzi elitou. V tíme nováčika však namiesto nedočkavosti skôr cítiť stres zo stavby kádra. „Minulú sezónu nás zdobila práve hráčska partia, výber futbalistov pre 2. ligu bol naozaj veľmi dobrý. Klapalo to na ihrisku i mimo neho, celý kolektív ťahal za jeden koniec povrazu. Moja predstava bola, že zostane dvanásť chlapov z minulosezónneho kádra a doplníme ho šiestimi novicmi. Situácia sa však zmenila. Zostali prakticky všetci a neustále skúšame nových hráčov, ktorí prichádzajú každý druhý deň a ja ich stále obratom posielam preč. Je to veľmi veľká selekcia, nemalo by to takto vyzerať,“ nešťastne krútil hlavou 42-ročný člen trénerského štábu, ktorý sa dosiaľ rozlúčil s triom Mihálik (ukončenie hosťovania z Trnavy), Laura (Liptovský Mikuláš) a Popin (Nitra). „Definitívne sú len príchody Gatarića, Hučka a Menicha. To je nateraz všetko. Nechcem ich hodnotiť, verím, že sa počas ročníka ukážu ako posily. Dopĺňanie kádra je však stále v štádiu riešenia. Musíme si čo najskôr sadnúť a urýchlene to riešiť. Určite ešte do ligy potrebujeme dvoch až troch hotových a kvalitných hráčov,“ uzavrel v rozhovore pre ProFutbal.sk Šarmír.

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk