ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Výrazné posily pre DAC: Návrat Kalmára, druhý Vida
zdroj: fcdac.sk

Výrazné posily pre DAC: Návrat Kalmára, druhý Vida

Hoci v Dunajskej Strede ešte stále nevyriešili trénerskú otázku, káder pre novú sezónu sa pomaly uzatvára. Najnovšie doň pribudla dvojica maďarských stredopoliarov, hoci fanúšikovia si nebudú musieť zvykať na žiadne nové mená.

Výraznou posilou je pre žlto-modrých tvorivý záložník Zsolt Kalmár. Ten už na Žitnom ostrove hosťoval a bol jedným z ťahúňov mužstva na ceste za tretím miestom vo Fortuna lige. Po úspešnej sezóne síce klub opustil, no po krátkom čase sa doň vracia. Navyše, natrvalo. Dvadsaťtriročný tvorca hra so skúsenosťami z maďarskej reprezentácie, Győru, Bröndby IF, Frankfurtu či Lipska, podpísal s DAC-om zmluvu na tri roky.

“Sme nesmierne radi, že sa nám podarilo skompletizovať prestup Zsolta Kalmára, o ktorého bol na trhu veľký záujem. Počas ročného pôsobenia splnil naše očakávania, pre náš tím bol presne tou posilou, ktorú sme hľadali. Z veľkej časti aj jeho pričinením sme dosiahli fantastický bronzový stupienok a postup do pohárovej Európy po 25 rokoch. Zsolt sa nám upísal na tri roky a veríme, že naďalej bude ťahúňom v bojoch o vrchné priečky Fortuna ligy, v zápasoch Slovnaft Cupu a v neposlednom rade aj v náročnom predkole Európskej ligy,“
nechal sa pre klubový web počuť športový riaditeľ Dunajskostredčanov Jan Van Daele.

Zsolt Kalmár
Zsolt Kalmár zohral veľkú rolu pri minulosezónnom úspešnom ťažení žlto-modrých vo Fortuna lige (fcdac.sk)

Známe priezvisko má i ďalšia maďarská posila DAC-u. Do klubu prichádza Máté Vida, menovec Kristophera, ktorý už v klube pôsobí, no s ktorým nie je v žiadnom príbuzenskom vzťahu. Len dvadsaťročný stredopoliar je odchovancom Vasasu Budapešť, v ktorom strávil celú doterajšiu kariéru. V A-tíme debutoval už ako sedemnásťročný. Tradičnému klubu pomohol k postupu medzi maďarskú elitu, v najvyššej súťaži odohral 85 duelov, zaznamenal 3 góly.

Talentovaný defenzívny stredopoliar či krajný záložník od mládežníckeho veku reprezentuje Maďarsko, na konte má už i tri štarty v seniorskom áčku. „Vieme, že slovenské kluby sa finančnými možnosťami len ťažko môžu zrovnávať s maďarskými. Nie je teda jednoduché priviezť hráča z Maďarska, no napriek tomu sa nám podarilo podpísať jedného z najtalentovanejších mladých záložníkov NBI. Považujem za výbornú správu, že sa Máté rozhodol prijať našu ponuku a pokračovať vo svojej kariére v dunajskostredských farbách. Prajem mu v našom klube veľa úspechov,“ dodal športový riaditeľ DAC-u Jan Van Daele.

Máté Vida
Talentovaný defenzívny stredopoliar je menovcom Kristophera Vidu, ktorý už v DAC pôsobí (fcdac.sk)

Najnovšie z klubu: Dunajská Streda

Pozri viac

Najnovšie z ligy:

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk