ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Trenčín prišiel o Gonga, zahrá si s Berom
zdroj: TASR

Trenčín prišiel o Gonga, zahrá si s Berom

Len devätnásťročný krídelník Hillary Gong už nie je hráčom trenčianskeho AS. Talentovaný Nigérijčan prestúpil do holandského klubu Vitesse Arnhem, s ktorým podpísal štvorročný kontrakt. V jednom tíme si tak zahrá i so slovenským reprezentantom a bývalým hráčom Trenčína Matúšom Berom, ktorý Vitesse posilnil taktiež tento týždeň.

Hillary Gong Chukwah bol hráčom AS Trenčín od decembra 2016. Zo začiatku nastupoval v staršom doraste, no už za krátky čas dostal príležitosť v A-tíme. V sezóne 2017/2018 bol už stabilnou súčasťou seniorského mužstva, v 30 ligových dueloch zaznamenal 9 gólov a 12 asistencií. Ďalšie dva góly pridal v 4 zápasoch Európskej ligy. 

"Vitesse bolo pri našich spoločných rokovaniach najpromptnejšie. Sme radi, že sa nám po dlhej dobe podarilo poslať nášho hráča na holandský trh. Pre hráča ako Gong, veľmi rýchleho a dynamického, je to veľmi dobrá možnosť, aby mohol dokázať svoju kvalitu. Holandský futbal sa vyznačuje svojou útočnosťou, čo by mu mohlo sedieť. V klube sa stretne s Matúšom Berom a verím, že vytvoria úspešný gólový záprah a urobia dobré meno nielen sebe, ale aj nášmu klubu. Rýchlostné typy sú v dnešnom futbale veľmi chcené a on tú silu a kvalitu po tejto stránke určite predstavuje. Keď ešte zapracuje na technike a taktickej stránke, môže byť Vitesse naozaj iba prestupnou stanicou," vyjadril sa k transferu generálny manažér AS Trenčín Róbert Rybníček.

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Najnovšie z klubu: Trenčín

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk