ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Fanúšikovia VSS podporia nový košický klub
zdroj: jäzva

Fanúšikovia VSS podporia nový košický klub

Vo štvrtok 21. júna oficiálne vznikol nový klub FC Košice. Hoci jeho predstavitelia potvrdili, že s predchodcom VSS Košice nemajú nič spoločné, tri písmená zostali v logu i v motte. Tentoraz však skratka vyjadruje slová „Všetci Spolu Silnejší“. Bolo preto otázne, ako sa k novému klubu postavia skalní fanúšikovia VSS. Tí sa po krátkej dobe rozhodli.

FC Košice vznikol spojením treťoligového Vyšného Opátskeho a mládežníckeho klubu FK Barca. Ambície vedenia sú vysoké, východniari rozbehli spoluprácu s londýnskym West Hamom a do piatich rokov chcú hrať medzi slovenskou elitou. Dobre si však uvedomovali fakt, že bez fanúšikov to nepôjde. O to viac žlto-modrých potešila informácia, ktorá sa v stredu večer objavila na oficiálnom Facebooku fanúšikov VSS.

„FC Košice podporíme,“ vyhlásili zástupcovia skupín Ultras a Rebels Košice a ďalej dodali: „V Košiciach vznikol nový klub a pred nami stála úloha posúdiť, či si zaslúži podporu. O vzniku tohto klubu, jeho pozadí a ambíciách vieme už od minulého roka, takže sme mali dosť času všetko zvážiť a dohodnúť sa medzi sebou.“

Približne pred rokom sa fanúšikovia VSS po zániku ich milovaného klubu rozhodli, že rozbehnú projekt vlastného klubu v mestskej súťaži. O pár dní neskôr sa im ozvali ľudia, ktorí stoja za vznikom FC Košice, a predstavili im svoju vízu. „Zistili sme, že na názov VSS Košice môžeme zabudnúť, pretože zaniknutý klub pod týmto názvom má dlhy, ktoré rieši aj FIFA. A nové VSS by sa k nim automaticky muselo priznať. To bol jeden dôvod, prečo sme upustili od pôvodnej myšlienky s vlastným klubom. Druhý bol ten, že nemá zmysel mať v Košiciach dva kluby s rovnakou fanúšikovskou základňou. Klub FC Košice sa nemôže oficiálne prihlásiť k značke VSS, aj keď majitelia pôvodne chceli práve tento názov. Z rozhovorov s vedením však vieme, že tradícia VSS je im blízka. Mrzí nás strata názvu, za ktorý sme roky bojovali, ale pravidlá FIFA nepustia. A nie je všetkým dňom koniec. S novým vedením sme sa ešte raz stretli a predstavili mu vlastné návrhy, myšlienky, možnosti spolupráce a pridali zopár pripomienok k veciam, ktoré už boli medializované,“ približujú fanúšikovia.

zdroj: Facebook/FC VSS Košice

Otázne je, či sa skalným podarí opäť naštartovať a prebudiť fanúšikovskú základňu. Tá po zániku VSS na futbal, resp. aktívne fandenie zanevrela. „Vieme, že situácia nie je ideálna. Každý zánik klubu znižuje záujem o futbal v meste a berie ľudí aj nám. Niektorí z vás si možno počas ročnej prestávky odvykli chodiť na futbal. Ďalší možno definitívne prestali veriť, že v Košiciach raz svitne na lepšie časy. Tomu sa nevyhneme. Ale my ostatní sa tomu chceme vzoprieť. Nechceme podporovať iný šport v Košiciach, takže bez futbalu by sme ako tábor zanikli. Pre nás sa toho veľa nemení, aj napriek inému názvu ostávame verní tradícii VSS. Preto na suveníroch a pri vlastnej prezentácii nebudeme používať symboly a názov nového klubu.“

Priaznivci žlto-modrých veria, že dobrá atmosféra bude panovať na zápasoch FC Košice nielen doma v Čermeli, ale i na ihriskách súperov. Počas leta sústredia svoju pozornosť predovšetkým na otvárací domáci zápas sezóny v III. lige Východ proti Giraltovciam (28. júl) a výjazdy do Vranova nad Topľou (11. august) a Humenného (29. august). „Budeme radi, keď sa na štadióne opäť zídu známe tváre a fungujúce divízie. Navždy VSS!“ odkázali na záver Ultras a Rebels Košice.

zdroj: Facebook/FC Košice

Najnovšie z klubu: FC KOŠICE

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 3. liga Východ

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk