ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Žilina definitívne prišla o svojho kanoniera
zdroj: Empoli FC

Žilina definitívne prišla o svojho kanoniera

Už dlhšiu dobu avizovaný prestup útočníka Samuela Mráza zo Žiliny do Empoli sa stal skutočnosťou. Najlepší strelec uplynulej sezóny Fortuna ligy prestupuje do tímu nováčika talianskej Serie A. Po Dávidovi Hanckovi ide v aktuálnom letnom prestupovom o druhého hráča, ktorý spod Dubňa zamieril na Apeninský polostrov.

Dvadsaťjedenročný mládežnícky reprezentant, ktorý pomaly ale isto klope na dvere seniorskej repre, podpísal s Empoli zmluvu do leta 2022. V Žiline pôsobil od zimy 2017. Za rok a pol odohral 52 duelov s bilanciou 25 gólov, pričom 21 z nich strelil v minulej sezóne, vďaka čomu sa stal jednoznačným kráľom strelcov Fortuna ligy. 

zdroj: Twitter/Empoli FC Official

Športový manažér MŠK Žilina Karol Belaník priznal, že Empoli sa o Mráza zaujímalo už dlhšie než len posledný mesiac: „Empoli, ktoré má históriu a v minulosti pôsobilo v najvyššej súťaži, ho skautovalo už dlhšie. Už ako hráč Senice tam bol na mládežníckej skúške. Samo spravil výrazný progres, stal sa najlepším strelcom Fortuna ligy, dostal konkrétne ponuky. Samotný hráč prejavil záujem posunúť sa ďalej, napredovať, preto sme sa spoločne rozhodli ho uvoľniť. Načasovanie bolo optimálne, Samo sa posunie do jednej z najkvalitnejších líg a ďalej môže rozvíjať svoj potenciál. Má veľké predpoklady, záleží iba na ňom, ako sa popasuje s konkurenciou."

„Stále to bol mladý hráč, ktorý stabilizoval svoju výkonnosť a naznačil svoj potenciál, s ktorým sme ho zo Senice brali. Veľmi rýchlo si to uvedomil a tento prestup je výsledkom jeho práce. Ďakujeme mu v menej celého klubu za služby, ktoré odvádzal v našom drese. Prajeme mu, nech sa presadí a ukáže svoj potenciál aj v Serii A,"
 uzavrel pre mskzilina.sk  Karol Belaník.

zdroj: Posledný rozhovor Samuela Mráza pred odchodom do Empoli (vide: youtube.com/MSKZilinaTV)

Najnovšie z klubu: Žilina

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk