ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Žilina doviezla z Macedónska jeden z najväčších talentov
zdroj: mskzilina.sk

Žilina doviezla z Macedónska jeden z najväčších talentov

Hoci o osemnásťročného ľaváka mali údajne záujem viaceré európske kluby, boj napokon vyhrala slovenská Žilina. Napriek tomu, že Macedónsko nepatrí medzi futbalové veľmoci, kreatívny stredopoliar Enis Fazlagikj prichádza s nálepkou jedného z najväčších domácich talentov.

Šikovný záložník prechádza postupne všetkými reprezentačnými výbermi v krajine, momentálne patrí do základnej zostavy macedónskej devätnástky. Už v mladom veku, keď len v marci dovŕšil plnoletosť, sa mu v uplynulej sezóne podarilo pripísať si šestnásť štartov v najvyššej súťaži, dva góly i tri asistencie za KF Shkendija Tetovo, ktorý po siedmich rokoch pomohol doviesť k majstrovskej trofeji. „O Enisa sme sa zaujímali už v zime, bolo to však komplikované, nakoľko až v marci, po prestupovom termíne, dovŕšil hranicu osemnásť rokov,“ povedal v úvode k novej akvizícii klubu športový manažér Karol Belaník. Podľa predpisov FIFA totiž nemôže hráč mimo Európskej únie medzinárodne prestupovať, pokiaľ má menej ako 18 rokov, informuje web MŠK Žilina.

Shkendija za posledných osem rokov až sedemkrát nastúpila do európskych pohárov. Posledné dve sezóny to dotiahli až do play off, pred dvomi rokmi sa postarali aj o vyradenie Mladej Boleslavy, až potom padli na Gente, kde sa gólovo presadil aj extrenčan Moses Daddy Simon. Enis si pripísal tento ročník štarty v treťom predkole proti Trakai (3:0, prvý zápas 1:2) a v odvete play off proti AC Miláno (0:1, prvý zápas 0:6). „Dlhodobo sme ho sledovali, sám hlavný tréner Kentoš ho bol osobne pozrieť vo finále macedónskeho pohára. Máme od neho očakávania, no vzhľadom na jeho vek a príchod do nového prostredia budeme mať aj trpezlivosť. Dáme mu, ako klasicky u mladých hráčov, priestor na adaptáciu, spoznanie trénerov, spoluhráčov a tréningového procesu. Veríme, že Enis, ktorý má výrazný potenciál, bude veľkým prínosom do budúcnosti," dodal na jeho adresu Belaník.

S mladým talentom podpísali Žilinčania dlhodobú zmluvu do konca kalendárneho roka 2022. Už od utorka zarezáva spolu s prvým tímom na sústredení v slovinskej Kranjskej Gore. „Som šťastný, že už som s tímom a môžem sa pripravovať na nové výzvy. Žilinu vnímam ako ambiciózny klub, kde napriek mladému veku môžem dostať šancu. Práve preto som sa rozhodol pre šošonov. Verím, že pomôžem klubu pri jeho ambíciách a zároveň budem napredovať a pravidelne hrávať. Chcem hlavne, aby bola úspešná Žilina a následne môžem byť úspešný aj ja,“ uvedomuje si po spečatení prestupu rodák z Velesu Enis Fazlagikj, pričom aj jeho bývalý klub, v ktorom pôsobil od pätnástich rokov a od svojich začiatkov trénoval pravidelne s prvým tímom, píše o posune ich najväčšieho talentu.

Najnovšie z klubu: Žilina

Pozri viac

Najnovšie z ligy:

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk