ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Šaľa mení trénera, vracia sa staré známe meno
zdroj: facebook/FK Slovan Duslo Šaľa

Šaľa mení trénera, vracia sa staré známe meno

Týždeň po skončení sezóny v tretej najvyššej slovenskej súťaži prichádzajú prvé zmeny v niektorých mužstvách. Tá najvýraznejšia sa zatiaľ udiala v Šali, kde na lavičku A-tímu zasadne skúsený kormidelník Ladislav Molnár.

Bývalý úspešný reprezentačný brankár viedol Šaľu aj v sezóne 2014/2015. Na lavičke vystrieda Petra Zelenského, ktorý trénoval tím počas jarnej časti po Milanovi Mrllákovi. Klub napokon skončil na 13. mieste v osemnásťčlennej západnej časti tretej ligy so štastisticky štvrtou najhoršou defenzívou, keďže inkasovali až 65 gólov.

Zároveň bol zostavený realizačný tím na čele s manažérom Ladislavom Jarošom, športovým manažérom Rolandom Szöcsom, asistentom trénera Cyrilom Demom a vedúcim mužstva Ladislavom Perinom. Informoval o tom klub prostredníctvom profilu na sociálnej sieti Facebook. Letnú prípravu začína mužský tím 2. júla.

Päťdesiatsedemročný kormidelník naposledy viedol začiatkom uplynulého ročníka maďarský druholigový tím Gyirmót FC Győr, ktorý predtým vypadol z najvyššej súťaže. V novembri sa však ich cesty rozišli po päťzápasovej sérii bez víťazstva. Klub napokon skončil v tabuľke na 6. mieste, pričom do najvyššej súťaže postupujú iba dvaja.

Ladislav Molnár predtým viedol množstvo slovenských tímov, na najvyššej úrovni naposledy od januára do novembra 2011 Ružomberok. Následne ešte viedol Lučenec, Dolný Kubík i Spartak Vráble. V minulosti sedel aj na lavičke 1. FC Košice, Spartaku Trnava, Senca, Banskej Bystrici, Artmedie Bratislava, Michaloviec, B-tímu Ružomberka, Moldavy nad Bodvou, maďarského Újpestu i českého Slovácka.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: FK Slovan Duslo Šaľa

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 3. liga Západ

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: 3. Liga

Pozri viac

HOKEJ.sk