ProFutbal.sk ProFutbal.sk

ViOn opúšťa aj Bariš, odchádza len tesne za hranice
zdroj: fczbrno.cz

ViOn opúšťa aj Bariš, odchádza len tesne za hranice

Dvadsaťtriročný stredopoliar Damián Bariš sa po prvýkrát v kariére posúva do zahraničia. Odchovanec AS Trenčín podpísal nový dvojročný kontrakt s posledným tímom uplynulej sezóny českej najvyššej súťaže Zbrojovkou Brno.

Mladý záložník pôsobil od jarnej časti sezóny 2016/2017 v Zlatých Moravciach, ktoré sa rozhodli značne prekopať svoj káder. Už na začiatku prípravy chýbalo sedem hráčov z minuloročného kádra, k nim sa teraz pridal aj Damián Bariš, ktorého zlákalo volanie zahraničia. „Konkrétne rozhovory trvali niečo cez týždeň, vôbec som neváhal. Beriem to to tak, že Zbrojovka je prvoligový tím. Preto je to pre mňa motivácia byť na tomto mieste a chcem pomôcť mužstvu vykopať ligu späť,“ zneli prvé slová slovenského stredopoliara pre klubový web brnenského klubu.

V jednom tíme sa stretol so slovenským ofenzívnym futbalistom Martinom Juharom a niekoľkými bývalými hráčmi slovenskej súťaže ako bývalý hráč Prešova a DAC Musefiu Olasunkanmi Ashiru alebo niekdajší stopér Senice Petr Pavlík. „Z Trenčína sa ale poznám aj s Tomášom Brigantom, ktorý tu kedysi pôsobil. Hneď sme si potom písali,“ prezradil svoje prvé kontakty Bariš, pre ktorého Brno nebude skokom do neznáma, niekoľkokrát hral proti tomuto súperovi v príprave. „Áno, za Trenčín, Skalicu aj Zlaté Moravce, naposledy pred rokom, kedy zápas skončil remízou. So Skalicou sme hrali dokonca na hlavnom štadióne, takže to teraz nebude pre mňa úplná premiéra. Inak som českú ligu v minulej sezóne pomerne sledoval, takže mám prehľad aj o Zbrojovke,“ pokračoval ambiciózny Slovák.

„Hľadáme vhodné typy na náročný futbal do stredovej rady, kde vieme, že potrebujeme viac variantov. Bariš dokáže hrať vo veľkej intenzite a je na tom bežecky veľmi sľubne. Takže veríme, že bude prínosom,“ povedal na margo prvej letnej posily športový riaditeľ klubu Tomáš Požár, ktorého trápi predovšetkým absencia útočníkov. Bariš sa však hodlá pomôcť aj strelecky. „Najlepšie sa cítim v strede zálohy, na pozícií šestky či osmičky. Hral som to tak pol na pol. Hrávať môžem pokojne aj dopredu, ako je potreba. V predminulej sezóne sa mi v Zlatých Moravciach darilo aj strelecky, boli to moje prvé góly v lige,“ zakončil strelec štyroch gólov v sezóne 2016/17 a jedného zásahu v priebehu uplynulého ročníka.

Najnovšie z klubu: Zlaté Moravce

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk