ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Trnava ulovila posilu z Poľska s minulosťou v Slovane
zdroj: spartak.sk

Trnava ulovila posilu z Poľska s minulosťou v Slovane

Spartak Trnava sa pred štartom novej sezóny posilňuje. Káder českého trénera Radoslava Látala najnovšie rozšíril skúsený stredopoliar Erik Grendel, ktorý naposledy pôsobil v poľskom Górniku Zabrze.

Niedajší mládežnícky reprezentat v doterajšej kariére hrával len v troch kluboch. S profesionálnym futbalom začínal v Dubnici, takmer päť rokov strávil v bratislavskom Slovane a od roku 2015 pôsobil v Górniku Zabrze. V ostatnej sezóne odohral v Ekstraklase 9 zápasov, dvanásťkrát naskočil v drese štvrtoligového B-tímu, v ktorom zaznamenal štyri góly. "Som človek, ktorý má rád stabilné prostredie. Mám rodinu, dve deti a pre nich je tiež jednoduchšie, keď zostanem dlhšie na jednom mieste. Asi bol každý so mnou spokojný, keď som po roku nemusel meniť pôsobisko (úsmev). Budem robiť všetko preto, aby sa na mňa v malom Ríme spomínalo iba v dobrom," rozhovoril sa Grendel po príchode do Trnavy.

Dvadsaťdeväťročný stredopoliar podpísal ročný kontrakt s možnou opciou, v pondelok popoludní už s "andelmi" absolvoval prvú tréningovú jednotku. "Veľmi sa na pôsobenie v Spartaku teším, aj keď je moja minulosť spätá so Slovanom. Verím, že to fanúšikovia pochopia. Či už som bol v Slovane, alebo teraz v drese Spartaka, nechám na ihrisko všetko. Snáď budú súdiť podľa výkonov na ihrisku. Želám si, aby som rýchlo medzi vás zapadol a pomohol klubu k naplneniu stanovených cieľov," dodal pre spartak.sk rodák z Handlovej, ktorý verí, že so Spartakom sa mu podarí preraziť nielen na domácej, ale i na európskej scéne. Ako je známe, Trnava sa v prvom predkole Ligy majstrov už o dva týždne stretne s HŠK Zrinjski Mostar.

Najnovšie z klubu: Trnava

Pozri viac

Najnovšie z ligy:

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk