ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Dobrá správa pre Spartak: Do pohárovej Európy s miernejším trestom, je tu však jedno "ale"
zdroj: TASR

Dobrá správa pre Spartak: Do pohárovej Európy s miernejším trestom, je tu však jedno "ale"

Futbalisti a fanúšikovia Spartaka Trnava majú dôvod na radosť, úradujúci majster totiž bude hrať na svojom štadióne v európskych pohároch bez fanúšikov iba raz.

"Potvrdzujeme, že Spartaku Trnava nariaďujeme odohrať 1 zápas na zatvorenom štadióne, teda bez divákov," uvádza sa v oficiálnom dokumente od UEFA.

Spartak Trnava tak po majstrovskej sezóne uspel aj na diplomatickom poli, bez divákov odohrajú "Bílí Andeli" len domáci duel 1. predkola Ligy majstrov proti Zrinjski Mostar (zápas je na programe v stredu 11.7. o 18.00).

"V klube sme nesmierne šťastní a hrdí na to, čo sa nám podarilo. Nikto tomu neveril, bolo to takmer nemožné. Urobili sme všetko pre to, aby boli fanúšikovia čo najskôr na našom štadióne. A podarilo sa. Trest je napokon iba na jeden zápas," povedal pre klubový web PR a event manažér trnavského Spartaka Marek Ondrejka, ktorý však pripomenul aj jedno veľké "ale." 

"Ak by sa niečo podobné opakovalo v budúcnosti, nechceme ani pomyslieť na to, aký trest by nás čakal. To radšej ani nehovorme. Mohol by byť najprísnejší, to znamená, že by sme si nejaký čas nemuseli zahrať žiadny európsky pohár. Na listine UEFA sme zaradení ako klub s rizikovými fanúšikmi, na našich zápasoch bude okrem delegáta aj supervízor, ktorý sleduje iba správanie sa fanúšikov. Najmä pokriky, vlajky, ale i ďalšie veci. A to sa samozrejme týka nielen domácich, ale aj zápasov vonku," dodal Ondrejka.

Vedenie Spartaka dúfa, že sa klub prípadným ďalším sankciám za podobné priestupky vyhne. "Je jasné, že naši fanúšikovia sú králi tribún. Sme presvedčení, že spolu dokážeme byť silní. Posledným príkladom je nedávny zápas so Slovanom vo Fortuna lige na bratislavských Pasienkoch, kde nám hrozili veľké tresty. Fanúšikovia boli skvelí, ukázali svoju silu, jednotnosť a nedali disciplinárke žiadnu šancu konať. Ak to takto bude aj v európskych pohároch, nebude žiadny problém. My sme urobili pre ich čo najskorší návrat na tribúny všetko. Teraz to musíme spoločne zvládnuť," uzavrel pre klubovú stránku Marek Ondrejka.

Dôvodom trestu boli rasistické prejavy zo strany fanúšikov Spartaka a výtržnosti priamo na štadióne rakúskej Austrie ešte v roku 2016. Klub zinkasoval pokutu vo výške 81 750 eur a dva domáce zápasy pod hlavičkou UEFA na zatvorenom štadióne bez divákov. Podobný trest dostal klub aj rok predtým za domáci zápas proti PAOK Solún, ktorý sa hral v Zlatých Moravciach. Tam sa finančná pokuta vyšplhala do výšky 60 000 eur a jeden zápas bez divákov.

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

zdroj: spartak.sk

Najnovšie z klubu: Trnava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk