ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Tatran Prešov sa ako posledný tím ešte neprihlásil do druhej ligy, hľadá štadión
zdroj: 1fctatran.sk

Tatran Prešov sa ako posledný tím ešte neprihlásil do druhej ligy, hľadá štadión

Od štvrtka 14. júna už naplno zaberajú pred novou sezónou II. ligy aj futbalisti Tatrana Prešov. V kádri „Šarišanov“ zatiaľ veľa zmien nenastalo, všetko sa bude odvíjať od rokovaní vedenia klubu s hráčmi, ktorým sa v lete končia kontrakty. Na skúšku zatiaľ prišli tri nové tváre.

Z dorastu bratislavského Slovana sa k Tatranu pripojil obranca Dávid Kočik. V metropole Šariša skúša šťastie i čoskoro 22-ročný stredopoliar Filip Maník, ktorý naposledy pôsobil v treťoligovom Sabinove a pred tým v Trebišove. Výraznou posilou by mohol byť brankár Ján Čikoš-Pavličko. Dvadsaťosemročný gólman ešte donedávna hrával v Skalici, s ktorou sa v polovici uplynulej jarnej časti dohodol na ukončení kontraktu.

Prešovčania v príprave odohrajú päť zápasov, prvý už túto nedeľu v Krompachoch, následne si zmerajú sily s Trebišovom, Mezokovesdom, Balmazújvárosom a Nowym Saczom.

Rieši sa štadión


Do druhej ligy bolo k piatkovému poludniu (22. júna) oficiálne prihlásených 14 zo 16 tímov. Chýbali už len prihlášky víťaza III. ligy Stred Dukly Banská Bystrica a práve Tatrana Prešov, ako vypadávajúceho tímu z Fortuna ligy. V piatok popoludní už boli "vojaci" oficiálne prihlásení, a tak jediným chýbajúcim klubom zostal Tatran.

Generálny manažér Tatrana Prešov Marek Trávniček nás uistil, že klub je pripravený na vstup do druhej ligy. Keďže však zeleno-bieli vo svojom meste nemajú adekvátny štadión a v Poprade už hrať nebudú, potrebujú nájsť nový prechodný domov. „Mládežnícke kategórie i B-tím sme už do súťaží prihlásili. Máme ešte krátky čas na to, aby sme našli vhodný štadión pre A-mužstvo. V okolí Prešova je viacero štadiónov, žiaľ, nespĺňajú podmienky na druhú ligu,“ povedal Trávniček pre ProFutbal.sk.

Jednotlivé kluby sa môžu do II. ligy prihlasovať do polnoci 24. júna. Ich konečné zaradenie do súťaže je podmienené splnením podmienok licenčného konania a udelením licencie.

Najnovšie z klubu: 1. FC Tatran Prešov

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 3. liga Východ

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk