ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Úžasné novinky, vďaka ktorým je FIFA 19 must have záležitosť
zdroj: easports

Úžasné novinky, vďaka ktorým je FIFA 19 must have záležitosť

Futbal je fenomén populárny vo všetkých kútoch sveta. To je jeho obrovská marketingová výhoda oproti iným športom. Uvedomuje si to i výrobca športových hier EA Sports, ktorý kedysi budoval značku na sérii amerického futbalu Madden. Futbalový simulátor FIFA sa rokmi stal vlajkovou loďou firmy. Napokon, herný titul FIFA 18, ktorý uviedli na konci septembra minulého roka, mal začiatkom januára predaných už 10 miliónov kópií. Prevalcoval konkurenčný Pro Evolution Soccer a dominanciu by mal na jeseň potvrdiť s príchodom FIFA 19. Čo prinesie nový titul?

Liga majstrov a Európska liga
Dôkazom, že EA Sports valcuje Konami, je návrat najprestížnejšej futbalovej značky. Liga majstrov bola v ostatných rokoch exkluzívnou záležitosťou Pro Evolution Soccer. FIFA bez licencie ponúkala alternatívu v podobe Pohára majstrov, čo sa od ročníka 19 zmení. Champions League sa vracia s oficiálnym názvom, grafikou i magickou znelkou. Po prvýkrát sa vo FIFA objaví i druhá najprestížnejšia súťaž pod hlavičkou UEFA - Európska liga.

easports

Nový systém streľby
Najzásadnejšou novinkou v hrateľnosti bude streľba. Bude komplikovanejšia, no reálnejšia. Šikovný hráč už s Pogbom či De Bruynem nenasúka z desiatich striel zo strednej vzdialenosti deväť gólov. Úspešnosť streľby bude viac záležať na načasovaní, rýchlosti pohybu lopty, uhle postavenia vášho hráča i brániacich hráčov súpera.

Súboje jeden na jedného
V ostatných ročníkoch ste často mohli nadobudnúť dojem, že niektoré súboje sú prednastavené. Akoby podliehali jednej animácií. V novej edícii bude každý súboj jedinečný. Väčšmi bude záležať na reakciách útočiaceho a brániaceho hráča. Priepasť medzi rýchlymi a pomalými hráčmi má byť výraznejšia. S Lovrenom by ste Aubameyangovi v novom ročníku stíhať už nemali.

Väčší dopad taktických pokynov
FIFA 18 priniesla rýchle striedania v priebehu hry, nový titul na podobnej báze ponúkne rýchle taktické pokyny. Herný plán bude detailnejší, ponúkne mnoho taktických prvkov. Hráči sa budú presúvať na základe vašich ofenzívnych či defenzívnych pokynov. Napríklad, pressing môžete koncentrovať na hráča s horšou rozohrávkou či prvým dotykom s loptou.

easports

Licencovaná Seria A
Po fiktívnom Pohári majstrov končí i Calcio A. FIFA získala na taliansku ligu plnú licenciu, čo poteší i slovenských fanúšikov. S názvom súťaže sa rovnako ako pri Lige majstrov vracia i grafika a reálna trofej pre víťaza. Dobrá správa pre tých, čo si chcú zahrať taliansku ligu za Hamšíkov Neapol či Škriniarov Inter Miláno.

Noví komentátori
Aj keď Martina Tylera s Alanom Smithom všetci milujeme, ich hlášky sú po rokoch predsa len trochu otrepané. Legendárna dvojica síce zostáva i pre nový ročník FIFA, no duely Ligy majstrov a Európskej ligy budú komentovať borci z televízie BT Sport Derek Rae a Lee Dixon.

Nové načítanie zápasu
Čakajúc na prechod z menu na štadión si budete môcť pozrieť základnú zostavu súpera i jeho taktiku. Vítaná novinka pre tých, ktorí vedia s nastavením herného systému svojho tímu pracovať. Po novom ho môžu prispôsobiť taktike súpera. Od EA Sports ide o ďalšiu snahu odskočiť od arkády a priblížiť hru viac k simulátoru.

Najnovšie z ligy: Liga majstrov

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Video & Foto

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk