ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Príde DAC o trénera? Rossiho lanári maďarská reprezentácia
zdroj: fcdac.sk

Príde DAC o trénera? Rossiho lanári maďarská reprezentácia

Dunajskostredčania síce odštartovali letnú prípravu pred sezónou 2018/2019 bez väčších zmien, no tá najdôležitejšia možno ešte len príde. Taliansky tréner Marco Rossi sa totiž opäť ocitol v hľadáčiku Maďarského futbalového zväzu a je jedným z kandidátov na post trénera tamojšieho národného tímu.

S informáciou v pondelok vyrukoval portál csakfoci.hu a neskôr ju uverejnil aj známy taliansky novinár Gianluca Di Marzio. V Maďarsku nevládne spokojnosť so službami belgického trénera Georgesa Leekensa, pod ktorým sa poriadne trasie stolička. Národný zväz by mal do desiatich dní informovať, či 69-ročný Belgičan zostáva na lavičke národného tímu. Podľa csakfoci.hu však s najväčšou pravdepodobnosťou vo funkcii skončí.

Maďari ešte v tomto kalendárnom roku nevyhrali ani jeden zápas. Začiatkom júna remizovali s Bieloruskom (1:1), o tri dni neskôr podľahli Austrálii (1:2). V marcovom dvojzápase zasa Maďarsko prehralo s Kazachstanom (2:3) a so Škótskom (0:1). Zlé výsledky prinútili predstaviteľov zväzu uvažovať nad výmenou trénera a hlavným adeptom na prípadný uvoľnený post je podľa médií práve 53-ročný Marco Rossi, ktorý pred štyrmi dňami vyhlásil, že Maďarsko je jeho druhý domov.

zdroj: Twitter/Gianluca Di Marzio

"Maďarsko je môj druhý domov, žil som tam šesť rokov a cítil som úctu ľudí a fanúšikov. Kto by povedal ´nie´ národnému tímu?" položil Rossi rečnícku otázku. 

Bývalý kormidelník Honvédu Budapešť v minulej sezóne doviedol Dunajskú Stredu k tretiemu miestu vo Fortuna lige a s tímom si vybojoval miestenku do Európskej ligy. Meno rodáka z talianskeho Druenta sa ocitlo medzi kandidátmi na trénera maďarskej reprezentácie už v októbri 2017. "V maďarských novinách som o tom čítal, zatiaľ ma však nikto oficiálne nekontaktoval. V úvodnej fáze je to predovšetkým medzi Rossim a Maďarským futbalovým zväzom (MLSZ). Až potom, ak by bola táto téma aktuálna, by sme si spolu sadli my. Rossi má u nás platnú zmluvu, ale chápem, že by to bola obrovská výzva v jeho kariére. Určite by som nechcel byť ten, kto mu bude brániť v takomto posune," povedal vtedy majiteľ DAC Oszkár Világi.

Najnovšie z klubu: FK DAC 1904 Dunajská Streda

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk