ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Košickú Lokomotívu povedie len 29-ročný tréner
zdroj: spartak.sk

Košickú Lokomotívu povedie len 29-ročný tréner

Vo štvrtom tíme uplynulého ročníka druhej ligy už vyriešili trénerskú otázku. Alberta Rusnáka, ktorý smeruje na lavičku slovenskej mládežníckej reprezentácie do 19 a 18 rokov, nahradí v košickej Lokomotíve Ľuboš Benkovský. Len 29-ročný kormidelník doposiaľ pôsobil v štruktúrach Spartaka Trnava.

Modro-bieli v pondelok popoludní odštartovali letnú prípravu ešte bez nového kouča. Ten do metropoly východu pricestuje v utorok ráno. Úvodný tréning tak mal pod palcom kondičný tréner Rastislav Švický. Na prvom zraze boli takmer všetci hráči, ktorí ukončili v Lokomotíve predošlú sezónu, počas týždňa sa k tímu pripoja i František Pavúk, Boris Gáll, Dušan Kolek a Michal Beli, ktorí v pondelok absentovali. Len z lavičky sa na tréning prizerala zranená dvojica Radoslav Človečko a Štefan Harvila.

Lokomotíva Košice tréning
Úvodný tréning košickej Lokomotívy pred sezónou 2018/2019 (fclokomotiva.sk)

„V prvom rade by som opakovane rád poďakoval trénerovi Rusnákovi za prácu, ktorú tu odviedol. Nečakali sme, že odíde, no na druhej strane je to uznanie jeho práce, a tiež práce nášho klubu. Tréner tu odviedol skutočne výbornú prácu a teraz smeruje do mládežníckej reprezentácie, v čom mu klub nemohol a ani nechcel brániť. Boli sme postavení pred situáciu, ktorú bolo potrebné vyriešiť. Angažovali sme mladého trénera, ktorý pôsobil pri mládežníckych kategóriách v Spartaku Trnava. Má za sebou niekoľko zahraničných stáží, je to ambiciózny mladý muž, ktorý spĺňa tie atribúty, ktoré sme požadovali. Okrem A-tímu bude zároveň i šéftrénerom mládeže,“ priblížil tú najhlavnejšiu zmenu v tábore Lokomotívy športový riaditeľ klubu Róbert Jano st.

Zmeny v kádri zatiaľ nenastali a v Lokomotíve to vyzerá na pokojný priebeh prípravy bez výrazných hráčskych posunov. „Na tréningu máme hráčov, ktorí tu ukončili minulú sezónu. Sú tu i piati starší dorastenci, z mladšieho dorastu je tu Jakub Tomášek. Trénuje s nami i Ukrajinec Artyom Bardetsky z akadémie Šachtaru Doneck, a tiež obranca Christián Hric, ktorý v uplynulej sezóne hrával v našom piatoligovom „béčku“,“ doplnil Jano. Práve od mladých hráčov si v Loky veľa sľubujú. „Veľa očakávame od Jakuba Novotného, ktorý sa v staršom doraste prezentoval stabilnou výkonnosťou a pravidelne strieľal góly. Uvidíme, či sa mu to podarí i v druhej seniorskej lige. Peter Terpaj je už polroka členom „áčka“. Všetkých týchto dorastencov mienime zapracovať do tímu, v zápasoch dostanú príležitosť a uvidíme, kto bude podľa trénerského štábu spôsobilý na to, aby oživil mužstvo a pomohol nám v druhej lige. Nevylučujeme ani ďalšie zmeny v kádri, no o tom už rozhodne nový tréner.“

Lokomotíva Košice tréning
Úvodný tréning košickej Lokomotívy pred sezónou 2018/2019 (fclokomotiva.sk)

Cieľom klubu bude opäť sa pohybovať na popredných priečkach v druhej lige a nepodliezť stanovenú latku, teda štvrté miesto z minulého ročníka. Počas prípravy odohrá Lokomotíva štyri zápasy, na domácej pôde privíta maďarskú Kisvárdu a vycestuje do Trebišova, Ceglédu a Michaloviec. Štart novej sezóny II. ligy je naplánovaný na 21. júl.

Program prípravných zápasov Lokomotívy Košice pred sezónou 2018/2019:

23. jún o 10.30 h: Slavoj Trebišov – FC Lokomotíva Košice
30. jún: FC Lokomotíva Košice – Kisvárda FC
7. júl: Ceglédi VSE – FC Lokomotíva Košice
14. júl: MFK Zemplín Michalovce – FC Lokomotíva Košice

Najnovšie z klubu: Lokomotiva Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk