ProFutbal.sk ProFutbal.sk

V Dunajskej Strede sa fandí Paname, Davis je tichý a dobrý chlapec
zdroj: fcdac.sk

V Dunajskej Strede sa fandí Paname, Davis je tichý a dobrý chlapec

Dvadsaťsedemročný krajný obranca Eric Davis bude jediným zástupcom slovenskej Fortuna ligy na MS 2018 v Rusku. Kvalitnými výkonmi v drese Dunajskej Stredy si vypýtal miestenku v nominácii Panamy.

Stabilnú výkonnosť podporil aj solídnymi štatistikami. Za 31 zápasov najvyššej sútaže si pripísal štyri góly a tiež rovnaký počet asistencií. Napriek citlivému postu ľavého krajného obrancu dostal iba jednu žltú kartu, mal vysokú percentuálnu úspešnosť prihrávok i súbojov. „Je to obrovská vec a motivácia pre neho do budúcna. Za všetko, čo odviedol v ostatnej sezóne si nomináciu a účasť na šampionáte zaslúžil,“ vyjadril sa pre portál Profutbal.sk jeho klubový spoluhráč a člen slovenského národného tímu Erik Pačinda, na ktorého nadviazal aj stredný obranca Ľubomír Šatka: „Teším sa s ním. Rozhodne si to zaslúži, má veľké futbalové kvality. Pred prvým zápasom mu ešte určite budem písať,” s úsmevom poznamenal ďalší reprezentant Slovenska v žlto-modrom drese. 

DAC 1904 Dunajská Streda smútok (Davis)
Eric Davis (foto: fcdac.sk)

Hoci v závere sezóny nastupoval pri zmene formácie na troch obrancov vyššie ako falošné krídlo, väčšinu sezóny stál po boku osvedčenej stopérskej dvojice Huk - Šatka. „Systém na troch obrancov sme trénovali od príchodu pána Rossiho, napokon sme sa ale rozhodli do sezóny vstúpiť s našim klasickým rozostavením, ktoré fungovalo už v minulosti. Učili sme sa to potom ešte celú zimnú pauzu a rýchlo sme si na to zvykli, typologicky nám to sedelo. Napokon sme to aj v zopár dueloch použili. Eric v ňom mal viac ofenzívnejších úloh a zásoboval útok viacerými nebezpečnými centrami, čo viedlo k našim gólom,“ zanalyzoval Šatka. Medzi ostatné útočné esá DAC-u však vhodne zapadol. „Mne osobne sa s ním hrá veľmi dobre. Ľavú nohu má fantastickú a vie poslať veľké množstvo centrov do šestnástky. To vyhovuje všetkým útočníkom, keď im vie spoluhráč vytvoriť gólovú šancu,“ chválil útočný prínos Davisa Pačinda.

FC DAC 1904 Dunajská Streda radosť (Záhumenský, Davis)
Davis je jediným fortunaligistom na svetovom šampionáte v Rusku (foto: fcdac.sk)

Davis prišiel do klubu na Žitnom ostrove ešte v septembri 2015, napriek tomu sa jazykovo adaptuje zložitejšie. „Tréneri s ním komunikujú v španielčine, takže v tomto smere žiadny problém nie je. Naučil sa už aj základy po anglicky, no keďže v cudzích rečiach nie je veľmi doma, tak je trošku tichší. No keď treba urobiť zábavu, hneď ju urobí,“ prezrádza na svojho spoluhráča Pačinda. „Jednoznačne rozumie viac ako rozumel predtým, snaží sa. Keď mu niekto niečo hovorí, tak rozumie. Veľa toho nenahovorí, ale napriek tomu je to osobnosť a dobrý chlapec. Snažíme sa, aby sa cítil ako doma, takže sme sa naučili nejaké základy aj my po španielsky. A, samozrejme, naučili sme ho aj nadávky v našom jazyku. Takže keď dostaneme gól, spoločne si zanadávame po slovensky a tímovo ideme ďalej,“ dodáva so smiechom pre ProFutbal.sk Šatka.

Šampionát je v plnom prúde, úvodné stretnutia sa postupne odohrajú vo všetkých skupinách na turnaji, na svete sú prvé debakle, zakopnutia i parádne futbalové momenty. „Tradične si nenechám ujsť ani jeden zápas. Šampionát bude, žiaľbohu, bez nás, ale napriek tomu aj veľmi zaujímavý. Určite budem sledovať aj ako sa bude dariť Ericovi. Fandiť budem Paname a asi aj Brazílii, ktorá to podľa mňa napokon vyhrá,“ tipuje Pačinda. Davisovi, najlepšiemu ľavému obrancovi v lige podľa oficiálnych vyhlásení i podľa redakčného či fanúšikovského výberu nášho portálu, bude držať palce aj Šatka. „Bez debaty je to najlepší ľavý obranca vo Fortuna lige a myslím si, že bude oporou Panamy. Iste, favoritmi na šampionáte budú iné mužstvá. Páčilo by sa mi, ak by to vyhral Messi s Argentínou, no rozhodovať sa asi bude medzi triom Španielsko – Nemecko – Brazília,“ zakončil mladý stopér.

Najnovšie z klubu: Dunajská Streda

Pozri viac

Najnovšie z ligy:

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Reprezentácia - Ostatné

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk