ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Dunajská Streda odštartovala aj s novicmi, prišiel brankár z Prešova
zdroj: TASR

Dunajská Streda odštartovala aj s novicmi, prišiel brankár z Prešova

S prípravou na novú sezónu začali v piatok aj futbalisti FC DAC 1904 Dunajská Streda. Na úvodnom tréningu privítal tréner Marco Rossi osemnásť hráčov, spomedzi nich sa objavili aj viaceré nové tváre.

Zatiaľ chýbal ľavý obranca Eric Davis, ktorý sa dostal do záverečnej nominácie Panamy na MS v Rusku. Kvarteto Marin Ljubičič, Erik Pačinda, Ľubomír Šatka a Kristóf Domonkos sa pripojí k mužstvu neskôr. Trojlístok Roland Černák, Cesar Blackman Camarena, Benjamín Száraz trápia zranenia, novú akvizíciu Maksyma Treťjakova čakajú lekárske testy. "Začíname s pätnástimi hráčmi a tromi brankármi, pričom už o štyri týždne musíme byť pripravení hrať Európsku ligu. V minulej sezóne sme skončili tretí, s najlepšou jarnou časťou v histórii klubu. Chceme sa zlepšiť, ale to by sme potom mali skončiť druhí alebo prví, čo bude veľmi ťažké," povedal Rossi.

tréner klubu FC DAC 1904 Dunajská Streda Marco Rossi
tréner klubu FC DAC 1904 Dunajská Streda Marco Rossi (TASR)

Na Žitnom ostrove nepokračuje zatiaľ štvorica hráčov. Trojici Simon Pambou, Marko Živkovič a Noe Kwin sa skončili zmluvy. Maďarskému stredopoliarovi Zsoltovi Kalmárovi vypršalo hosťovanie a vráti sa do nemeckého RB Lipsko. Pred začiatkom letnej prípravy si DAC upísal dvoch nových hráčov. Z Michaloviec prišiel ľavý obranca Milan Šimčák a z ukrajinského klubu Černomorec Odesa útočník Treťjakov. Ďalším novým hráčom je brankár Adrián Slančík, ktorý prestúpil z Prešova, na skúšku prišiel Rumun Nicolae Carnat z Wolverhamptonu. Navrátilcami z Komárna sú Dominik Špiriak a Domonkos. Lukáš Čmelík je na skúške v ukrajinskej Vorskle Poltava, kým Bence Mervó a Matej Slávik si môžu hľadať nové pôsobiská.

"Ak mám byť úprimný, poznám Šimčáka, ktorého som videl hrať proti nám a ukázal sa v dobrom svetle. Ostatných som videl viac len na videách. Uvidíme po týždňoch prípravy, ako môžu byť prospešní pre mužstvo. Som rád, že Šatka, Pačinda a Davis sú ešte s nami. V ďalších dňoch uvidíme, kto zostane v mužstve a potom môžeme hovoriť o nových posilách. V tomto momente som čakal, že niektorí ďalší hráči odídu z mužstva, ale teším sa, že sú ešte tu. Keď však odídu, musíme ich nahradiť. Potrebujeme hráča do stredu poľa, lebo sme stratili Kalmára a Simona, dvoch hráčov zo základnej zostavy," dodal Rossi.

Futbalisti Dunajskej Stredy sa budú pripravovať v domácich podmienkach, následne absolvujú týždňové sústredenie v rakúskom St. Pöltene. V pláne je päť prípravných zápasov, počas ktorých si zmerajú sily s maďarským majstrom Videotonom i vicemajstrom Ferencvárosom Budapešť. Dunajská Streda odohrá prvý súťažný zápas už vo štvrtok 12. júla, keď nastúpi v prvom zápase 1. kola kvalifikácie Európskej ligy.

futbalisti FC DAC 1904 Dunajská Streda
futbalisti FC DAC 1904 Dunajská Streda (TASR)

Káder FC DAC 1904 Dun. Streda na začiatku letnej prípravy:
Brankári: Macej, Jedlička, Slančík
Hráči v poli: Huk, Šimčák, Špiriak, Záhumenský, Koštrna, Kone, Aluku, Herc, Kontár, Vida, Liašenko, Bayo, Divkovič, Almási, Carnat

Program prípravných zápasov DAC 1904 Dunajská Streda:
20. júna: DAC - 1. SC Znojmo
21.-28. júna: sústredenie v St. Pöltene
23. júna: FC Blau-Weiss Linz - DAC
26. júna: DAC - Videoton Székesfehérvár
30. júna: DAC - Ferencváros Budapešť
5. júla: súper a miesto v štádiu riešenia

Najnovšie z klubu: FK DAC 1904 Dunajská Streda

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk