ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Dunajská Streda zbrojí, prichádza ukrajinský mládežnícky reprezentant
zdroj: fcdac.sk

Dunajská Streda zbrojí, prichádza ukrajinský mládežnícky reprezentant

Po ľavom bekovi Milanovi Šimčákovi z Michaloviec získala Dunajská Streda druhú letnú posilu. Ofenzívu mužstva vystuží ukrajinský reprezentant do 21 rokov Maksym Tretyakov, ktorý na Žitný ostrov prichádza z klubu Černomorec Odesa.

Dvadsaťdvaročný ofenzívny stredopoliar je odchovancom Dnipra Dnipropetrovsk, ale najvyššiu súťaž si zahral až v ďalších dvoch kluboch svojej kariéry. Debut zažil v ročníku 2015/16 počas hosťovania v Metaliste Charkov. V lete 2016 ho získal na prestup Černomorec Odesa. V ukrajinskej prvej lige nazbieral spolu 58 štartov. V uplynulej sezóne bol stabilným hráčom „námorníkov“, v 30 ligových dueloch zaznamenal štyri góly.

"Tretyakov reprezentuje svoju krajinu nepretržite od kategórie U16, momentálne je hráčom výberu do 21 rokov. Ofenzívny stredopoliar so silnejšou pravou nohou nastupuje zväčša na poste pravého či ľavého krídelníka, prípadne podhrotového hráča. Jeho silnou stránkou je zrýchlenie, má výborný výber miesta a prehľad na ihrisku, presné prihrávky rozdáva oboma nohami," opísali žlto-modrí svoju novú akvizíciu na klubovom webe. Tretyakov podpísal s DAC-om trojročný kontrakt do leta 2021.

„Referencie o Maksymovi nás presvedčili o tom, že už v takom mladom veku môže byť okamžite platnou posilou. Odohral kompletnú minulú sezónu v silnej ukrajinskej lige, pravidelne nastupuje za reprezentačnú dvadsaťjednotku a určite prispeje k zvýšeniu konkurencie v našej ofenzívnej fáze. Tešíme sa, že z viacerých ponúk si vybral práve tú našu a som presvedčený, že vzájomná spolupráca bude úspešná,“
 skonštatoval športový riaditeľ Jan Van Daele.

zdroj: youtube.com/FC DAC 1904

Najnovšie z klubu: FK DAC 1904 Dunajská Streda

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk