ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Žilinu opúšťajú talenty, mieria do Talianska!
zdroj: fclokomotiva.sk; mskzilina.sk

Žilinu opúšťajú talenty, mieria do Talianska!

Najlepší strelec uplynulej sezóny Fortuna ligy Samuel Mráz a talentovaný obranca Dávid Hancko s najväčšou pravdepodobnosťou už toto leto zmenia zamestnávateľa. O oboch sa zaujímajú kluby z talianskej Serie A!

O dvadsaťročného Hancka, ktorý je schopný hrať na poste stopéra i ľavého obrancu, prejavil veľký záujem klub ACF Fiorentina. Ten je za neho údajne ochotný zaplatiť až 3 milióny eur. Rodák z Prievidze odohral v minulej sezóne 27 zápasov, okrem toho pravidelne nastupoval i v národnom tíme do 21 rokov. V A-tíme "šošonov" pôsobil dva roky, vo Fortuna lige debutoval 12. marca 2016 v zápase s Podbrezovou. V Žiline má kontrakt platný do 30. júna 2020.

zdroj: Twitter

Fortunaligový kráľ strelcov z uplynulej sezóny Samuel Mráz by mal podľa štvrtkového vydania denníka Šport taktiež zamieriť na Apeninský polostrov. O jeho služby prejavil záujem víťaz Serie B a budúcosezónny nováčik talianskej Serie A FC Empoli, ktorý je za neho ochotný zaplatiť 1,5 milióna eur. Mráz debutoval v najvyššej slovenskej súťaži v apríli 2014 v drese Senice, do Žiliny zamieril vlani. Pravidelne nastupoval aj v mládežníckych výberoch, za SR 21 odohral štyri zápasy a strelil tri góly.

Najnovšie z klubu: Fiorentina

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Taliansko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk